<% PM %>
Latest Shouts In The Shoutbox -- View The Shoutbox · Rules -  

Pages: (4) « First ... 2 3 4  ( Go to first unread post ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

» Ghost Town
Robert Shilmann
 Posted: Jul 7 2016, 03:02 PM
Quote Post
Profile

Pár pillanatig töprengek, hogy mi legyen, elmondjak-e nekik némi részigazságot, aztán úgy döntök, jobb, ha tisztázzuk, nincs közöm a Bádogemberhez, mert amilyen instabil, még a végén miatta kerülök bajba.
- A…..robot, nem a társam, csak itt futottunk össze és elég ……elveszettnek tűnt, esetleg nem hiányzik valahonnan?
Persze, ha hiányzik is, ezek szerint nem Stan és Pan fogja megmondani, mert láthatóan nekik is elég nagy meglepetés.
- Mindig is optimista természetem volt. – vonom meg a vállam egy félmosollyal reagálva a bagóra gyújtó Darren szavaira és már biztos vagyok benne, hogy jól tippeltem és ezek az Anarch-tól vannak.
Mos mondhatnám, hogy a lehetőség az ölembe hullott, de egyelőre nem tudom örüljek-e neki vagy sem.
- Jól látod, én biztos nem vagyok fosztogató, csak egy társamat keresem, aki valahol itt adott utoljára hírt magáról. Az igazat megvallva tényleg nem is vagyok erre túl ismerős, viszont a barátom kicsit öngyilkos hajlamú és egyben romantikus alkat. Szabadságra vágyott és úgy vélte erre megtalálja. Én csak …….le akartam beszélni erről az őrültségről. – agyaltam ki gyorsan valami hihető sztorit, amit viszont nem nagyon lehet leellenőrizni.
Reméltem, hogy sikerül, de az anarchos egyelőre nem látszik gyanakodni, viszont érdekes dolgokat mond. A finomítatlan üzemanyag hihetetlenül nagy kincs lehet nekik és még a CDS is csurgatná a nyálát egy ilyen zsákmányért. Nehéz tudomásul venni, hogy most épp arról igyekszik Darren meggyőzni, hogy segítsek ezt eljuttatni a lázadókhoz.
Persze nekem van járművem, amit egyrészt nem szívesen hagynék itt, másrészt az is elég hihetetlen lenne, hogy városi létemre, akkor vajon, hogy a pitlibe jutottam ide. Jobb, ha ezt nem titkolom el, őszintébbnek fogok tűnni tőle.
De ezt az alkalmat sem hagyhatom ki, hogy minél többet megtudjak a szervezetről, a búvóhelyükről és ha alkalom nyílik rá, akár a naftát is a levegőbe röpíthetem, vagy megfújhatom és eljuttathatom Elysiumba.
Vajon miért nem lepődök meg, hogy a robot azonnal lelkesedni kezd , de ami nagyobb baj, a száját is jártatja.
- Nem vonakodtam, csak próbáltam jó stratégiát találni és nem megöletni magam meggondolatlanul, mert azzal nem segítettem volna rajtuk, ráadásul nem vagyok golyóálló, mint te. – vágtam vissza rosszalló pillantást vetve rá, mielőtt még valakik rosszra gondoltak volna.
- Azonban szívesen veletek tartok, mert talán Wakefield-ben talán találok valami nyomot is. – nézek Darren szemébe, remélve, hogy így is tartja az ajánlatát.
PM
^
Daren Moore
 Posted: Jul 12 2016, 04:51 PM
Quote Post
Profile

- Áh... szóval egy elveszett "lélek". Egyébként nem tudunk ilyesmiről. Idekint amúgy is ritkán látni ilyen szerzetet, a működtetésükre, javításukra való környezet meg mégkevésbé sincs. Meglehet valamelyik Elysiumi konvojról "pottyant" le - Rántom meg a vállamat, mi nem igazán foglalkozunk ilyesmivel, na meg van nagyobb gondunk is annál, minthogy eltűnt gépek után nyomozzunk. Az optimista dologra már nem is mondok semmit, kár firtatni, de ami engem illet kétlem hogy akár a gép, akár ez a muksó itt élne kint a sivárföldeken. Természetesen végig mérem mindkettőt, s nyugodt arccal hallgatom Robert beszámolóját arról, hogy miért is van itt. Néha néha mélyebbet slukkolok a cigibe, de nem szakítom félbe. Igaz vagy sem most amúgy is a hasznunkra válna ez a kettő.
- Ha a cimborád okos, már árkon bokron túl van. Ez a hely nem a legalkalmasabb az életre, sem pedig arra hogy az ember kielégítse a szabadságvágyát. Valóban nem lehet százas az ipse - Osztom meg őszinte véleményem a férfival, majd nemsokára rá is térek az alkura. Azt hiszem ez mindőnknek jutányos. Ők is eljutnak a biztonságos térségbe, és mi is teljesítjük a megbízást. A bádogdoboz örömködése azonban megmosolyogtat.
- Örülök ha így látod, bár egyáltalán nem mondtam hogy veszélytelen - Nézek egy pillanatra a gép irányába. Ő már benne van, és egy rövid monológ után úgy tűnik a fasz is. Nem maradok tétlen, nemsokára a nadrágzsebemből előhalászok egy gyűrt papírt, amit a duó orra alá is dugok. Ha ránéznek, mindjárt első látásra ki is szúrhatják, hogy mi is ez: Egy térkép.
- Itt vagyunk most, az ott fent Wakefield, ami pedig közte van nevezhetjük a "halál országútjának" is. A nagy büdös semmi jó pár mérföldön keresztül. Itt aztán minden előfordulhat, fosztogató támadások, homokvihar, különböző anomáliák, amik egy pillanat alatt megsütnek titeket. Ez itt a kritikus rész - Mutatom körbe ujjammal a térkép egy méretes részét, remélve hogy nem vettem el a kedvüket. Ha mégis megoldjuk ketten a társammal, de jól jönne még egy kis plusz tűzerő. Hosszú az út és egyáltalán nem veszélytelen.
- Ami Wakefieldet illeti, onnan Robert is találha valami infót, te pedig szabad lehetsz... Gyanítom ha Elyium környékén akadnak rád, már rég bevágtak volna szalagmunkára, vagymás programozott feladatokra. Bár ahogy elnéztelek harc közben meglehet a kurva rendvédelmisek között kötöttél volna ki.... - Nevetek fel, a gépre pillantva végül intek Stevensonnak, hogy szálljon be a megmaradt Falconba én pedig a vontatót veszem célba.
- Választhattok, vagy vele és a sportkocsival mentek, vagy beültök ebbe velem. - Nyitom ki az ajtót, majd szétnézve a vezetőfülkében nemsokára be is röffentem a motort.
- Ez egy 430 lóerős hathengeres szörnyeteg.... Egy igazi hadigép. Mit gondolsz bádogdoboz el tudod vezetni?- Kérdezek rá a gépre, próbálva túlkiabálni a gép morajló zaját.
PMEmail Poster
^
Zed
 Posted: Jul 13 2016, 08:59 AM
Quote Post
Profile

Kissé furcsálltam, hogy néha úgy beszélnek rólam, mintha én ott se lennék, de nem szóltam bele. Nem egy konvojról pottyantam le, bár tény, hogy elveszett voltam. Mint kiderült, Robert a társát kereste én pedig szívesen segítettem volna neki megtalálni azért cserébe, hogy segített a hölgyek megmentésében.
-Hát persze... -Motyogtam halkan, szarkasztikus hangnemben reagálva a szabadkozására. Ha én nem mozdulok meg, akkor még mindig a roncs furgon mögött kuksolnánk. Közben Daren felhívta rá a figyelmünket, hogy az út tele van veszélyekkel. Érdeklődve néztem a térképet, amit elénk tartott, bár nem sokat értettem belőle. Úgy beszélt, mint aki el akar minket rémiszteni az úttól, de én a homokviharban, anomáliákban és fosztogatókban csak a kalandot láttam egyelőre. Talán tényleg félnünk kéne, de nekem igazából úgy tűnt, hogy bármerre is megyek, mindenhol egyformán veszélyes. Az jobban aggasztott, amit az Elysium nevű helyről mondott. Talán mégse kéne oda merészkednem? Arra már magamtól is rájöttem, hogy elég feltűnő látványt nyújthatok, nehéz dolgom lenne, ha el kéne bújnom.
-Kik azok a "kurva rendvédelmisek"? -Fordulok Roberthez kíváncsian, mikor a másik kettő már elkezdett a járművekkel szervezkedni. Közben pár lépéssel lemaradva követtük a kócos kis ipsét a hatalmas gépszörnyig.
-Én erre szavazok. -Döntöttem el egy kis gondolkodás után, ugyanis a másik fickó nem volt valami szimpatikus és nem mellesleg volt egy olyan érzésem, hogy abba a kis izébe amivel ő ment be se férnénk kényelmesen. Talán csak költői kérdésnek szánta a választás illúzióját. Ahogy elindította a motort, az hangosan felmordult és ilyen közelről hallani szinte már ijesztő volt. A kérdése nagyon váratlanul ért, de a pillanatnyi megdöbbenés helyét gyorsan átvette a kalandvágy. Persze nem elengedtem el a fülem mellett a megszólítást sem. Miért sértegeti itt mindenki zsigerből a másikat?
-Ne hívj bádogdoboznak! Egyébként még sose láttam ilyet, de nem lehet olyan nehéz, igaz? Csak majd mondd, hogy merre menjek. -A válaszát már nem vártam meg, bemásztam a volán mögé és gyorsan felmértem a környezetemet. Rengeteg gomb, egy kar mellettem, egy kormány előttem és pedálok alattam. Gyerekjáték. Úgy tűnt a gépi testem remekül ért az ilyesmihez, gondolkodás nélkül tudtam, hova kell nyúljak, bár furcsa módon mégse tudtam volna megmagyarázni, mi mire való. A kart mellettem magam felé húztam majd fölfelé toltam, bal láb fölenged, jobb le, és már el is indult, nem kis meglepetést okozva ezzel saját magamnak. Azt hiszem enyhe borzongást éreztem, már amennyire egy géptest képes ilyesmire - talán csak valami zárlatos lett benne, de tetszett a dolog.

--------------------
01101110 01100101 01101101 00100000 01110110 01100001 01100111 01111001 01101111 01101011 00100000 01110010 01101111 01100010 01101111 01110100
PM
^
Robert Shilmann
 Posted: Jul 17 2016, 12:09 PM
Quote Post
Profile

Egyelőre nem tudom, hogy mennyire okos dolog összeboronálnom magam a robottal, ezért inkább a három lépés távolságot választom, legalábbis ezt a látszatot óhajtom erősíteni a két anarchos katonába, biztos, ami biztos, amit el is fogadnak, nagyon nem foglalkoznak vele szerencsére.
Az érintett ironikus közbeszólását pedig elengedem a fülem mellett. Elég hihetően adtam elő a megfontoltat, hogy ezen senki ne akadjon fenn.
Annál feszültebben várom a fickó reakcióját, de úgy látszik nem nagyon volt oka a kételkedésre és simán bekajolta az elveszett legjobb barát dumát és inkább csak sajnálkozik a dolgon.
- Sosem volt az szerintem. – sajnálkozom én is bevetve színészi képességeimet.
Bár én nem vagyok olyan lelkes, mint a fémkaszni, azért a józan megfontolás és a saját érdekem is azt diktálja, hogy menjek bele az ajánlatba, hiszen így megtudtatok fontos dolgokat a szervezetről és akár a búvóhelyükről is. Abban meg egészen biztos vagyok, hogy nem azért kaptuk a lehetőséget az ingyen útra mert veszélytelen lenne.
Mikor előkerül a térkép, kíváncsian nézem, hiszen talán van rajta érdekes információ, még ha nem is annak szánták, csak tájékoztatásnak az úttal kapcsolatban, hogy tudjuk mire számíthatunk.
Azért már az is sokat jelent, hogy látom magam előtt a területet és, hogy mit érdemes elkerülni belőle.
A fickó szavaira elgondolkozó képet vágok, aztán bólintok, majd kissé megforgatom a szemem a robot kérdésére. Egyre biztosabb vagyok benne, hogy valaki törölte mindennemű memóriáját és ez nem lehet véletlen, talán olyasmit tudott, ami veszélyes lehet valakire, bár akkor érthetetlen miért nem olvasztották be. Igaz, talán sajnálták kidobni a pénzt, amit ért még így is. Talán újra akarták programozni, de valami közbejött. De nem hiszem, hogy ez engem érdekelne, egyelőre nincs valószínűleg köze az én munkámhoz.
- Benne van a szóban pajti. Védik a rendet. – szólalok meg aztán, de gyorsan hozzáteszem. – Persze csak ami a hatalmasoknak jó, mindenki mást csak cseszegetnek és fenyegetnek. De a nagy „lelke” miatt, nem hiszem, hogy sokáig húzta volna közöttük. – jegyzetem meg somolyogva.
Egyértelmű, hogy semmi kedvem a sportkocsihoz, sem a nagydarab őrmesterhez, aki nem tnik nagy locsifecsinek.
- Én is veled tartok. – indulok a vontató felé, ami még így is tágasabbnak tűnik, hogy a robot is velünk lesz.
Azt azonban nem sejtem, hogy rögtön át is adja a vezetést a gépnek, ami egyrészről persze logikus, ő nem fárad el, másrészről viszont, úgy, hogy szinte nincs semmi a memóriájában, elég rizikós.
Azonban a robot nem úgy néz ki, mintha ez zavarba hozná és úgy néz ki, ez megy neki emlékezet nélkül is.
- Akkor mondj egy nevet, amin szólíthatunk, a miénket tudod, de mi csak a ….látszatra adhatunk, ezért a becenév. – vigyorogtam rá, a kis önérzetesre. – Egyébként remélem tudod mit csinálsz! – nézek a gépre, majd a férfire és bekötöm magam (már ha van mivel).

PM
^
Daren Moore
 Posted: Jul 26 2016, 06:29 PM
Quote Post
Profile

- Az első része jelölő szó míg a másik magában hordozza a választ. Rendőrök, igazságvédők, fakabátok, zsaruk, Yard, kék kabátosok, bocs nem hoztam magammal szinonima szótárt. - Engedek el egy rövid mosolyt a gép felé, végül csak biccentek a másik fickó szavaira.
- Pontosan valami olyasmi.... - Mondok csupán ennyit hozzá, majd nemsokára előállok a tervemmel, ami egyben egy alku is amiből mindkét fél profitálhat. Természetesen nem veszélytelen a dolog de úgy tűnik ennek ellenére mindkettő kötélnek áll.
- Rendben akkor a két hölgy élvezheti Stevenson társaságát. - Vigyorgok rá a behemótra, majd nemsokára megkezdődik a beszállás is. Nem igazán vonakodom és ha már van hadra fogom a gépet, hátha tud vezetni. Van egy olyan érzésem hogy ha gond lesz útközbe amúgy is jobb hogy ha a sofőrünk páncélozott. A szavakra csak megrántom a vállam, s szinte egy időben válaszolok Robert-el
- Hát ha adtál volna azonosítót vagy nevet, valószínűleg azon hívtalak volna, de mivel úgy látom szégyenlős vagy, hát magadra vess. Amúgy elég érzékeny vagy ahhoz képest hogy nem vagy ember... - Felelem egy halvány mosollyal ami hamarosan el is tűnik az arcomról, a térkép egy részét pedig ráterítem a műszerfalra.
- Innen egy jó ideig szar lesz az út. Ha északi irányban sikerül kikeverednünk ebből a szellemvárosból, megszűnnek az utakon az akadályok jó része, és gyorsabban tudunk haladni. Ha ez a térkép nem téved, lesz egy régi főútvonal. Ha megtaláljuk ebbe az irányba kell elindulnunk. - Bökök rá a térképre, miközben hátra dőlök az ülésen.
-De egyet se félj. A seregvezetp Stevenson lesz, elég ha követed - Teszem még hozzá ásítva egyet, majd szemeimet lehunyva a fegyveremet elfektetem a lábamon, miközben kezeimet azért biztonságosan köré kulcsolom. Jó benyomást keltett ez a kettő, de a bizalomhoz azért több kell.
- És te amúgy mi a francot keresel ide kint a pusztaságban? Nem egy gépnek való hely. A terveződ hozott ki? - TEszem fel a sofőrünk fele a kérdést, miközben néha néha kinyitom a szemeimet. Az igazat megvallva nem ártana némi alvás de nem ezen az úton. Végül a nyakamból leakasztok egy távcsövet amit Robert felé nyújtok.
- Tessék.. Ha látsz valami gyanúsat verj fel. Muszáj regenerálódnom kicsit - Ezzel ismét lehunyva a szemeimet próbálok minimálisan aludni kicsit, elvégre fáradtan semmit sem érnek velem.

"3-4 óra elteltével Mesélői post"

Az út jó része nyugodtan telt, se Robert se Zed nem látott semmi érdekeset, ellenségeset meg végkép nem. A másik kocsi gyors tempót diktálva halad előttük, s lassan a nap is lebukni készül a nyugati horizonton. A motor egyenletes mély zúgása szinte altató hatású az emberi fülnek. Úgy tűnhet az utuk biztonságos minden megelőző félelem ellenére, ám mielőtt ezt valóban elhihetnék történik valami. Az előttük lévő kocsi ami kb 60-70 méterre van a kamiontól hirtelen beszikrázik alváz tájon, a következő pillanatban pedig egy hatalmas durranás következtében a levegőbe röpül majd motorháztetővel az aszfalt felé zuhan vissza. A következő pillanatban csak egy villanást láthatnak valahonnan jobb oldalról, majd egy fénylő csíkot ami becsapódva a sportkocsiba kettérobbantja azt. Nemsokára égő pernye és hamufelhő úszik velük szembe, emberi égett hús szagát hozva magával. Erre már úgy tűnik Darren is felébred, szemeit hirtelen nyitva ki.
- Mi a jó isten történt? - Ha Robert belenéz a kukkerba láthatja hogy ahonnan a villanást látták most úgy 10-12 fénypont közelít feléjük. Motorosok....

PMEmail Poster
^
Zed
 Posted: Jul 28 2016, 10:46 AM
Quote Post
Profile

Valóban jogos volt, amit a többiek mondtak, de hogyan is mutatkozzak be, ha nem tudom a nevemet? El kellett gondolkodjak egy kicsit, ki kellett találnom valamit. Visszaemlékeztem a kis házban történtekre, ahol magamhoz tértem és eszembe jutott az üres mappa, amire azt írta valaki, hogy 'Project Zed'. Mivel a project elég rossz név lenne, ezért kizárásos alapon... Talán amúgy is rám vonatkozott, vagy valami egészen másra, de hirtelen nem volt jobb ötletem.
-A nevem Zed. -A bizonytalanság még a gépi hangomon át is érezhető volt. Inkább kérdés volt ez, sem mint kijelentés.
Figyeltem, ahogy Daren a térképen mutogat, de mikor kiderült, hogy csak a másik kocsit kell követni, hátradőltem az ülésen és az előttünk lévő útra koncentráltam. Mikor már mind a ketten elkényelmesedtek és megbizonyosodtak arról, hogy el tudom vezetni ezt a szörnyet, a kócos fickó kérdezősködni kezdett, amitől egy kicsit kellemetlenül éreztem magam. Nem tudom miért, de nem készültem fel arra, hogy faggatózni fognak, bár másfelől pedig érthető, hogy ismerni akarja az útitársát. Természetesen őszinte leszek velük, hisz akár még segíthetnek is nekem.
-Hát... Nem tudom. -Kezdtem bele elég esetlenül, majd másodszor is nekifutottam a válasznak.
-Néhány napja tértem csak magamhoz teljesen egyedül egy elhagyatott viskóban és semmire sem emlékszem. Nem tudom ki az úgymond tervezőm, hogy ki zárt engem gépi testbe, de az a helyzet, hogy valójában ember vagyok. -El tudtam képzelni, hogy is hangzott ez most kívülről, de tényleg ez volt az igazság, ha hisznek nekem, ha nem.

Az út hátralévő része eseménytelenül telt. Nem igazán volt mire figyelni, de nem untam el magam, lekötöttek a gondolataim. A hosszú, mély csönd után az előttünk haladó autó robbanása úgy rántott vissza a valóságba, hogy szinte fájt. Azonnal tövig tapostam a fékbe, de még így se álltunk meg valami gyorsan a hatalmas kamionnal. A kocsi, amiben a Stevenson nevű fickó utazott a nőkkel most csapódott szét a földön, majd még egy robbanással végleg semmivé válik. Eltartott néhány másodpercig, mire fel fogtam mi is történt.
-A kurva életbe... -Nekem nem volt szükségem távcsőre ahhoz, hogy lássam mi történik. A távolból egy tucat motoros száguld felénk és volt egy olyan érzésem, hogy nekünk se szánnak más sorsot, mint az előbb kipukkasztott sportkocsinak. Elég egyértelmű volt, hogy ezzel a kamionnal nem fogjuk lehagyni a motorokat, tehát a menekülés lehetősége kizárva. A kietlen semmi kellős közepén még elbújni se lehet, úgy hogy nem igazán volt más választásunk, mint szembeszállni velük... A meglepetés erejével most nem számolhatunk úgy, mint a legutóbb, szóval gyakorlatilag semmi esélyünk sem volt. A többiekre néztem, hátha kitaláltak már valamit, de nem. Kinyitottam az ajtót magam mellett és kiszálltam a kamionból, hogy a baj elé menjek.

--------------------
01101110 01100101 01101101 00100000 01110110 01100001 01100111 01111001 01101111 01101011 00100000 01110010 01101111 01100010 01101111 01110100
PM
^
Robert Shilmann
 Posted: Aug 4 2016, 05:30 PM
Quote Post
Profile

A logikus felvetésekre a robot sem tud hat belekötni és így, bár érzésem szerint kissé bizonytalanul, de kibök egy nevet.
- Szóval Zed. – biccentettem, mert nekem ez is jó, bár ritka egy önérzetes kaszni a barátunk az biztos.
Tény, hogy elég furcsa a megismerkedésünk menete és az is, hogy semmit nem tud a múltjáról, de hát láttam én már ennél különösebb dolgokat is, ráadásul, számomra nincs is túl nagy jelentősége, amíg nem keresztezi a terveimet.
Közben Daren kiteríti a térképet és nekiáll elmagyarázni, hogy merre is fogunk haladni. Bár nem én vezetek, azért árgus szemekkel próbálok minden részletet megjegyezni, ki tudja mire lesz még jó alapon. Idekinn a CDS-nek minden plusz információra szüksége lehet majd.
Mivel úgy néz ki, hogy Zed lyukas emlékezete ellenére vezetni tud és amúgy is csak követnie kell az előttünk haladó másik autót, kissé nyugodtabban dőlök hátra, de azért figyelmem nem lankad és a fülem is nyitva tartom.
Természetesen engem is érdekel, hogy a gép, mire emlékszik mégis, vagy mit hajlandó elárulni. Azonban mikor határozottan kijelenti, hogy bár nem emlékszik semmire, de arra igen, hogy ő ember, csak valaki megtréfálta, nem állom meg nevetés nélkül.
- Már bocsáss meg haver, de szerintem minden android ezt gondolja magáról. – tettem hozzá megveregetve a fémvállát. – De ne szívd mellre.
Minden további nélkül átveszem a távcsövet Daren-től, hiszen le sem tagadhatná, hogy szinte leragadnak a szemei, én meg úgy sem tudnék most aludni. Észben kell tartanom, hogy ellenséges vidéken vagyok, pár anarchos és egy meghasonult robot társaságában,nem bízhatok senkiben.
- Persze, meglesz!- nyugtatom meg.

Az autó monoton zaja, a változatlan terep, a lefelé kúszó nap azért rám is rám nyomja a bélyegét, néha hosszabban felejtem lent a szemhéjamat, ezért majd kiugrik a szívem, amikor az előttünk lévő járgány a levegőbe pattan és nekem leesik, hogy ennek mi az oka.
~ Hogy a fészkes fenébe nem láttam semmit? ~ üvölt fel bennem egy kétségbeesett hang, de még el sem hallgat,a mikor egy villanás után a sportkocsi nagy tűzgömb kíséretében megszűnik létezni a benne ülőkkel együtt.
- A jó anyjukat! – kiáltok fel szinte visszhangozva Zed szavait, miközben próbálok az ülésben maradni a satufékezés miatt. – Daren! Arra! – intek jobb felé, mert most már látom a közeledőket. – Motorosok, olyan jó tucatnyian és nagyon remélem, hogy nincs több rakétatöltetük.
De, ha igen, akkor igazat kell adnom a robotnak, aki máris kiugrik a fülkéből, mert ha maradunk, tuti szarrá lőnek minket.
A semmi közepén azonban elfutni aligha van esélyünk, így ha tetszik, ha nem, marad a kamion és én azonnal bekúszom alá, remélve, hogy a többiek jönnek utánam.
- Gondolom nincs több fegyverünk, csak ami nálunk van. Ezzel – emelem meg a pisztolyom és puskám, - nem sokáig húzzuk. Ötlet?
Nagyon nincs kedvem a sivatagban megdögleni.

PM
^
Daren Moore
 Posted: Sep 20 2016, 06:09 PM
Quote Post
Profile

- Hmm így már jobb, akkor üdv a csapatban Zed - Biccentek na nem mintha annyit számított volna egy név, de így azért mégis csak egyszerűbb. Nemsokára kész is a haditerv, Zed kormányzásával pedig el is indítjuk a nagydarab monstrumot. Útközben azonban szükségem lesz némi sziesztára, így az őrködés szerepét Robertre bízom. Mindkettő elég rendes fazonnak látszik, remélhetőleg ez a kis kalandunk végéig megmarad.
- Szóval azt akarod mondani hogy semmire sem emlékszel? Akkor honnan tudod hogy ember vagy? - Teszem fel a gépnek a nagy kérdést, mielőtt még elnyom a buzgóság, de a válasz után bizony álomra hajtom a fejem. Az út azonban korán sem lesz olyan zökkenő mentes mint hittem, ez rögtön ébredéskor tudatosul bennem, mikor meghallom a gép és a másik fickó káromkodását. Nem kell sokáig mutogatniuk én is hamarosan kiszúrom a motorosokat.
- Bebaszott a gebasz...- Vonom le a gyors következtetést, majd rögtön hátra is nyúlok a fegyveremért. A következő az ablak lehúzása lesz majd az ablakot támasztéknak használva ráhelyezem a fegyvert. Szerencsére ezen is van távcső így nem kérem vissza Roberttől amit adtam. Igen tudom hogy előttem a füstölgő roncsban jelenleg két nő és a társam van nagy valószínűséggel hamura sülve, de nem segítek a helyzeten ha most azon agyalok.
- A táskámban 1-2 pisztoly még lapul plusz pár tár lőszer de semmi több... Ha itt szálunk velük szembe alul maradunk. - Morgom hátra a férfinek, és már mondanám hogy jó lenne eltűzni innen minél gyorsabban de újdonsült sofőrünk úgy tűnik saját kezüleg akarja lejátszani a meccset ezekkel a rohadékokkal.
- Hé Rambó! Húzzál vissza a kaminonba, elhiszem hogy szívesen szétloccsantanál pár agyat de ezek darabokra szednek. Gyere vissza, taposs a gázba és tűnjünk el innen - Kiálltok le Zednek, majd megfordulva húzom meg a ravaszt. A lőszer szikrát vet az egyik motoron ami pár pillanattal később lángra kap, de láthatóan a motorosokat nem érdeklik a társaságuk tagjai. Csak jönnek és jönnek egy közelebb.
- Gyerünk már indíts! - Kiálltok. Ha elindulunk bizony nem kell sok idő, hogy rájőjjek ezek a mocskok gyorsabbak mint mi. 4-5 Motor felzárkózik mellénk, és nemsokára néhány golyó is pattan a kamion oldalán. Úgy tűnik nem szarral gurigáznak a srácok.
- Ezt fogd és ha megjelenik egy melletted eressz golyót a képébe. - Tolok a gép arcába egy pisztolyt, majd Robert fele nézek.
- Te fedezd a kamion jobb oldalát, enyém a bal. Egyenlőre akkor állítják meg ezt a kamiont ha felmásznak rá és minket megölnek. Addig viszont van esélyünk ameddig ezt a tervet szabotáljuk. Nincs már messze a város... - No igen ebben reménykedek, de hogy egydarabban eljutunk e odáig az már más kérdés.
PMEmail Poster
^
Zed
 Posted: Sep 21 2016, 04:57 PM
Quote Post
Profile

Robert hamar kiugrott utánam a kamionból és bár azt hittem jön majd utánam, ő inkább a kamion alá bújt. Darren ezzel szemben bent maradt és visszautasított minket is - gondolom, bár egyikünket sem hívják Rambónak, bárki is legyen az. Ő már el is kezdett lövöldözni, én pedig amilyen gyorsan csak tudtam a kamion oldalához rohantam, hogy lehajoljak Robertért.
-Változás van a tervben. -Közlöm vele még mielőtt karon ragadnám és kihúznám őt onnan. Biztos magától is ki tudott volna jönni, de így legalább magyarázkodás nélkül be tudom őt hajítani finoman a járműbe és visszaugrani a volán mögé. Darren már kiabál velem, ami nem segített abban, hogy koncentrálni tudjak, de tettem amit mondott és tövig nyomom a gázpedált. Kissé kételkedtem benne, hogy ezzel a hatalmas gépszörnnyel le fogjuk tudni hagyni a motorokat, de nem volt más választásunk. Még pisztolyt is nyomott a kezembe, amit elég ügyetlenül bár, de sikerült átvennem tőle. Nem kötöttem senki orrára, hogy sosem használtam még fegyvert, inkább igyekeztem a legjobb teljesítményt nyújtani. Csak úgy röpködtek a golyók, már számon sem tudtam tartani, hogy ki kit talált el, kilógattam a kezem az ablakon, és próbáltam nem elejteni a pisztolyt. Darren azt mondta, nincs már messze a város, ami azért adott némi erőt és lelkesedést, még ha veszni is látszott a helyzetünk. A motorosok pillanatok alatt felzárkóztak mellénk, az egyik konkrétan az ablakom alatt állt meg és egyenesen rám bámult. Enyhe megdöbbenés tükröződött az arcán mikor meglátott, és ezt kihasználva céloztam meg a fejét és húztam meg a ravaszt. Mellé... basszameg. A motoros gyorsan viszonozta a dolgot, azzal a különbséggel, hogy ő el is találta az én homlokomat. Kicsit hátrabicsaklott a fejem a golyó erejétől és reflexből ismét elsütöttem a pisztolyt és ezúttal bár nem szándékosan, mégis célt ért a dolog. A fickó lefordult a motorjáról, egyenesen a mögötte jövő kerekei alá, aki így egyensúlyát vesztve borult fel mindenestül.
-Mikor fogynak már el?!

--------------------
PM
^
Robert Shilmann
 Posted: Sep 27 2016, 06:20 PM
Quote Post
Profile

Még hallom, hogy Darren valamit kiabál pisztolyokról, de valahogy egy percig sem az jut az eszembe, hogy egy ekkora monstrumban várjam meg, míg a fürge és gyors motorok körbefognak, főleg nem, mikor nyilvánvalóan rendelkeznek rakétavetővel, hiszen az előbb lőtték füstölgő ronccsá az előttünk haladó járgányt.
A férfi továbbra sem moccan a kocsi fülkéjéből, sőt aztán meggyőzi Zed-et is, hogy talán mégis csak van a menekülésnek esélye, mert hamarosan már engem rángat kifelé az autó alól, pedig már épp becéloztam az egyik rohadéknak a fejét.
A békés kaszni látszata ellenére a robotban van elég erő, hogy ne nagyon hadakozzak vele, igaz nagyon nem is teszem, mert ha már úgy döntünk megyünk, akkor viszont tűzzünk, mint az állat, mert időnk az marhára nincs.
Szerencsére Darren pár pontos lövéssel kicsit feltartja őket, mert kénytelenek cikkcakkban közeledni.
Ahogy a kamion farolva, bőgve nekilódul, egészen nekifeszülök az ülésnek, de aztán a máris az ablakon dugom ki a fegyver csövét, hogy a jobb oldalt tartsam szemmel, ahogy az anarchos fickó mondja. Ha életben akarunk maradni, akkor ha tetszik, ha nem együtt kell dolgoznom vele, nem hiszem, hogy a motoros bandát kicsit is érdekelni, melyik táborba tartozunk, simán kibeleznek mindkettőnket és akkor még örülhetünk neki., hogy olcsón megúsztuk
- Ha nem robban le ez a szar, Zed nem borítja fel és, ha megunva a zsákmány hajkurászását, nincs még egy olyan skulójuk, mint amivel az előbb kilőtték a társadat, akkor ezen az oldalon nem jutnak fel. – töröltem meg izzadó homlokom gyors mozdulattal.
Soha nem szenvedtem akció hiányban, bár a beépülési munkáim nem voltak ilyen látványosak, de néha előfordult, hogy a bandák elvártak valami hasonlót. A mostani helyzet azonban messze több volt, mint amit kívántam magamnak.
Láthatóan a motorosok nem most csinálnak ilyet először, így elég szervezetten osztják fel maguk között a feladatot. Mivel sajnos elég közel értek már, jobbnak láttam azokat a felajánlott pisztolyokat használni, mint puskával a kabinban kalimpálni.
Mivel a visszapillantó pillanatok múlva csörömpölve lesz az enyészeté, kénytelen vagyok kissé kidugni a fejem, bár azonnal be is kapom, ahogy szinte súrolja a fülem egy golyó.
Nem hiszem, hogy nagyon lesz alkalom célozgatni, így követem Zed példáját és kidugva a kezem az ablakon arrafelé lövök, ahol egy pillanatra két motort láttam felbukkanni.
Valamelyik lövésem szerencsés lehetett, mert egy döndülést hallani oldalról, aztán egy repülő kétkerekűt bukfencezni.
Amikor eltalálják Zed fejét a gyomrom görcsbe áll, egyre rosszabb a helyzet, bár őt úgy néz ki nem viseli meg a dolog, csak a kamion imbolyog talán meg némileg.
- Zed figyelj az útra! Nem látszanak kezdőknek, ha ilyen közel támadtak a városhoz, akkor lehet készültek némi meglepetéssel. – jutott eszembe egy rémítő lehetőség.
Talán arra játszanak, hogy a menekülő annyira rohan és csak hátrafelé néz, hogy nem látja meg, ami az orra előtt van.

PM
^

Topic OptionsPages: (4) « First ... 2 3 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll