<% PM %>
Latest Shouts In The Shoutbox -- View The Shoutbox · Rules -  

Pages: (2) 1 2  ( Go to first unread post ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

» Lou Kocsmája
Omega
 Posted: Dec 21 2013, 02:51 PM
Quote Post
Profile

played by Az emberi büszkeség - a szülőkével egyetemben - elhiteti velünk, hogy minden alkotásunkat irányíthatjuk. Az emberi természetünk által teremtjük meg szörnyeinket. Gyermekeink is egy ötvözetek, a tökéletlen húsunkból vannak. Varázslattal mozgatjuk őket, és sosem tudni igazán, mit tesznek majd

N/A

Years348 PostsAdminPM

Lou Kocsmája

A hely, ahol jó a hangulat, olcsó a sör és szinte egész nap teltház van. No persze az utóbbi erény nem biztos hogy a kocsmatulajdonos miatt van, hanem mert a hazautón lévő melósok közül jó néhány beugrik egy kisebb lazításra, vagy beszélgetésre. A hely nem egy ötcsillagos bár, nem egy tömegverekedés volt már itt, sőt a fekete üzelmektől sem mentes ez a hely. Már számtalanszor próbálta bezárni a városvezetőség, de az öreg Lou valahogy mindig talált kibúvót, hogy a kocsma tovább fennmaradjon. Hogy jó kapcsolatai vannak e a helyi szerveknél, vagy csak irdatlan nagy szerencséje volt, nem tudni de a kocsma a mai napig üzemel.

PMEmail Poster
^
Stefan Lynch
 Posted: Jan 4 2015, 02:04 AM
Quote Post
Profile

Már egy hete annak, hogy megérkeztem. Már nem török ki röhögőgörcsben attól, hogy a sivár földeken hősnek neveztek, bár még mindig megmosolyogtat a gondolat. Egész könnyen ment a bejutás Elysiumba, az őszintét megvallva, nehezebbre emlékeztem. Szokás szerint a Nyomornegyedbe vezető úton jöttem, a kereskedők útján. Az összes limlomos, bóvlis kupec ezt használja, hogy az ő szavukkal élve "értékesítsék" a szarjaikat. Persze a mostanság beújított páncélautóm nem tudtam magammal hozni, így pár kilométerrel arrébb belehajtottam vele az első mélyebb gödörbe, majd kissé betemettem és letakartam. Túlságosan is a szívemhez nőtt a bestia, ahhoz hogy csak úgy megszabaduljak tőle. Meg persze régi álmom halomra gázolni vele pár rossz arcút, akik abban a megtiszteltetésben részesülhetnek, hogy az én kerekeim alatt recsegnek-ropognak, míg szörnyet halnak. Az első pár karavános szarba se vett, amikor felvetettem nekik az öltetet, hogy ingyen és bérmentve őrzöm a karavánjukat. Jogos volt az aggodalmuk, hisz őrizni se volt nagyon mit. Ezek a nyomorultak alig szállítanak olyat, amit pénzzé lehetne tenni, leginkább ócskaságok roncsokból, vagy kinti kupecekkel csereberélt vackok. Emellett én sem vagyok az a tipikus díszpolgár, akinek egy lakástűz esetén kidobnád a gyermeked, hogy megmentsd az életét. Én inkább annak a fajtának tűnök, akivel igény esetén kidobatod. Hosszas próbálkozás után megtaláltam az emberemet, aki vállalta, hogy bevisz. Félelmetes egy figura volt, valamiféle fémdobozokat szállított. Eszem ágában sem volt megtudakolni, hogy mi is a dobozok tartalma és a bátorságomat tovább csökkentette, hogy egyedül utazott. Mindenesetre szűkszavú "barátommal" könnyedén bejutottam Elysiumba. Egyedül túlságosan is felhívtam volna magamra a figyelmet, de így csak szimpla kereskedők látszatát keltettük, akik újonnan szerzett ócskaságaikkal szeretnék ellátni a pórnépet. Innentől még könnyebb dolgom volt. Könnyes búcsút vettem gyilkos tekintetű útitársamtól, ami alatt azt értem persze, hogy nagy nehezen makogtam az irányába egy "Köszönömöt" és már ott sem voltam. Mivel eszem ágában sem volt egy razzia vagy zsebmetsző áldozata lenni, így River Road fele vettem az irányt. Itt még mindig a lakosság szegényebb rétege él, így nem tűntem ki a megélhetési gondjaikra vagy rossz bánásmódjukra panaszkodók halmazából. Az első hely, amely ínyemre volt errefelé, az Lou kocsmája. Innen nem kellett túlságosan nagyokat nyújtózkodnom egy olcsó sörért, vagy egy részeg kurváért, amikből mostanság igen csak híján voltam.
Azonban egyre csak egy gondolat ismétlődik a fejemben: "ARD vállalat". Kik lehetnek? Egyáltalán van-e számomra valami értékes ezen a térképen megjelölt pontok mögött? Netán valami ölni való? Esetleg valami kísérlet eredménye, ami a hasznomra válhat? Bármelyik is, megteszi.

Hosszas töprengés után leszerveztem egy találkozót, valami informátor félével. Az egyik részeges mesélt róla, hogy szokás szerint "az ismerősöm ismerősének már segített." Mindenesetre nem akartam eldobni a lehetőséget, már ha létezik ez a tag, ezért kértem a fickót szervezzen le egy találkozót, az "ismerőse ismerősén" keresztül. Látatlanban persze csak ennyit üzentem: "Volna egy munkám. Lou kocsmája este 10, ha érdekel. A pultnál leszek törött sörös üveggel."
Most már nincs semmi más dolgom csak várni. Pár perc múlva 10 óra. A söröm kikérve, most már csak szét kell törnöm, hogy tudja én vagyok. Mellettem mindkét oldalon ülnek, a jobb oldali viszont elég heves vitába bonyolódott a pultossal.
-Ez húgy meleg! Nem fizetem ki! Hukk! Tudom jól, hogy az italom is rosszul mérted ki!
-Üveg sör. Hol hibáztam?
-Te velem ne szarakodj, te kis... - azt hiszem itt telt be a pohár, mármint előtte is irritált a pasas, de a hangszíne túl harsány lett az én fülemnek, így lecsaptam a sörömmel.
-Upsz! Fizetem az övét és kérnék egy másikat magamnak. A hely pedig foglalt! - tettem hozzá, majd hátralöktem róla a nyomorultat.
PM
^
Jimmy Latoya
 Posted: Jan 5 2015, 06:30 PM
Quote Post
Profile

Mostanában elég feszült a helyzet a Nyomornegyed környékén. A majdnem balul sikerült kis kalandom a Keselyűkkel, majdnem a bandámba került, az életemről nem is beszélve. Ráadásul megsokszorozódott a razziák száma is, így a bolt sem ment túl jól.
Mindenki visszahúzódott a vakára, a bandák sem mertek nyíltan betenni egymásnak. A hírekre, információkra persze továbbra is igény volt, csak éppen piszkosul nehéz volt hozzájutni.
Persze ez azzal is járt, hogy felértékelődött az ára is, ami jól jöhetett volna, ha elárasztanak bennünket megbízásokkal, de mindenki óvatos volt.
Azért nem haltunk éhez, de hozzá kellett nyúlni erősen a tartalékokhoz, ahhoz a pénzhez, ami megmaradt még a balhéból a helyi zsaruk megvesztegetése után.
Ezért kimondottan jól jött, mikor egy utcai, piti kis strici megkeresett, hogy lenne némi munka, valakit érdekelne pár nehezen megszerezhető adat, amit valószínűleg mi meg tudunk neki szerezni.
A kocsmát ismertem, volt már ott pár üzletem, de a törött sörösüveg azért nem volt mindennapos ismertető jel. Az általában verekedést jelentett és az nem kedvez az üzletnek, Luo lapát tenyerének megtapasztalásáról már nem is beszélve. Nem szerette, ha a kocsmájába csődítették a zsarukat.
Minden esetre győzött a kíváncsiság és este 10-kor besétáltam az ivóba és néztem végig a kis affért.
Ha a tulaj nem vágta ki a cimbit, akkor arrébb rugdaltam kicsit a sörösüveg rosszfelére került tagot és letelepedtem a székére.
- Szép ütés! Látom zsozsóban nem, de infóban némi hiányt szenvedsz, ha hinni lehet a szóbeszédnek. - intettem a csaposnak és kértem egy sört.

--------------------
Aki a csapaté lett, várja a csapatélet, Joga a közös ösvény, e helyen ez a törvény, Hé, kölyök, a törzs befogad, Tiéd a szabad élet, Soha ne félj, amíg a törzs fia vagy, Farkasok foga véd meg.

user posted image
PM
^
Stefan Lynch
 Posted: Jan 6 2015, 02:24 AM
Quote Post
Profile

Szemlátomást senkit nem zavar, hogy lerendeztem a mellettem patáliázó részegest. Csendes kis este ez a mai, bizonyára mindenki szeretné, ha az is maradna. Egy pillantást vetek a körülöttem helyet foglalókra, de amint találkozik a szemem valamelyikükkel, rögvest visszatérnek a megszokott kis mókuskerekükbe. Páran épp kártyáznak az egyik sarokban, mások csendben kortyolgatják az italukat. A leginkább ideillőbb párosnak, bizonyára az a két részeges tűnik, akik egymást felváltva bólogatnak a másik panaszára. Eléggé jól szórakozom rajtuk, még anélkül is, hogy egy szavukat is hallanám, a helyhez grátiszba járó kocsmazajtól. Mielőtt jobban elmélyednék Lou kocsmájának közhelyes atmoszférájától, egy idegen szól hozzám.
Alaposan végigmérem a fickót és meglepve tapasztalom, hogy egy kölyök. Egy kölyök! Nem vagyok túl jó a korok megállapításában, de minden bizonnyal fiatalabb nálam, még csak, ha pár évvel is. Ez megmosolyogtató és ijesztő is egyben. Ha ez az utcagyerek tényleg az, akinek gondolom, óvatosan kell eljárnom. Elvégre is ilyen fiatalon Elysium falai közt, ez igencsak veszélyes és nehéz hivatás. Fejben azért gyors végigfutom, hogy miképp is végezhetnék vele, ha nem az volna, akinek mondja magát.
-Köszönöm. -szólalok meg a legkimértebb stílusban, minden szavamat kétszer is átrágva, nehogy bármit is kiszedjen belőlem anélkül, hogy megbizonyosodhatnék a kilétéről.
Az igazat megvallva rühellem játszani a titkos ügynököt és nem is igazán vagyok jó benne, de megteszek minden tőlem telhetőt.
-Hinni lehet, bizony. -nagyot húzok a sörömből, miközben szúrós tekintettel nézek rá, majd folytatom.
-A nevem Stefan Lynch. Örvendek. -nyújtom a kezem, miközben a másikkal legyintek a csaposnak, hogy hozzám írja a kölyök sörét.
Nem egy udvarias szociopata látszatát akartam kelteni ezzel, sokkal inkább reménykedtem benne, hogy többet tudok meg először én róla, mint ő rólam.
Igyekezek gyorsan haladni. Nem kenyerem a komolyság, de amíg az üzlet tart adnom kell a fapofát.
-Az ügy kényes természetű, nem szeretnék olyannal üzletelni, akiről nem bizonyosodtam meg, hogy kis is valójában. Remélem megérted. Ehhez azonban szükséges tennem, pár meglepően sokkoló lépést. Remélem tudod tartani az iramot.
A tervem felettébb őrült, de a célnak mindenképpen megfelel. Az újonnan szerzett sörömet, már neki is hajítom a sarokban ülő kártyás társaság egyikének. Mind jól megtermett emberek, annyi szent. Mivel eléggé kuporodva ülnek egy körasztalnál, nem igazán látták honnan is repült társuk fejéhez a söröm. Gyors magamhoz húzom a kölyök sörét, majd amint hátranéznek hüledezett arcot vágva próbálok minél jobb színészi alakítást nyújtani.
-Hát ezt meg miért kellett Tommy? Semmit nem tanultál a javítóban? Te szégyentelen! - majd egy laza pofont mérek az arcára, aminek igazándiból csupán hangja volt, de kifelé élethűnek tűnt.
Persze tudtam, hogy a tulaj nem szereti a felhajtást, ahogy én sem. Legalábbis nem Elysiumban, ahol mindenféle információbrókerek, gyilkosok, őrültek és CDS-esek róják az utcákat. Mivel már jó pár napja itt lebzselek a kocsmájában, sikeresen a fülembe jutott, hogy egy bizonyos újonnan feltűnt társaság már napok óta nem fizet és nem is áll szándékukban. Így hát remélhetőleg, jó tesztnek bizonyulnak a számomra és még Lou-nak is teszek egy szívességet. Feltéve, ha a kölyök nyer. Arra az esetre, ha kikapna, még nincs tervem.
A hat fős kártyázó brigád nagyja, egyszerre pattan fel haragos tekintettel bámulva újdonsült barátomra.
-Ezért most kurvára véged! -ordít fel az egyik agyontetovált mamlasz.
Ijesztő arca és gyilkos tekintete volt, kissé rám is hozza a frászt, szerencsére a jéghideg sör enyhít, a hirtelen előtörő félelmemen.
-Bla bla bla, meg eltöri az összes csontod, kitépi a gerinced, meg hasonló marhaságok. - pusmogtam oda a kölyöknek, persze a számat takarva a hatos elől.
-Ne légy ilyen makacs! Miért nem akarsz bocsánatot kérni? - kiáltottam fel, persze itt már nem takarva a számat.
A hatos egyszerre indul a kölyök felé, a sor végén a sikeresen fejen talált ürgével.
Reménykedem benne, hogy tényleg az a fiú, akinek mondja magát. Nem ő miatta, sokkal inkább magam miatt. Szükségem van az információra, anélkül zsákutcába jutok. Emellett, ha tényleg ő az a híres információbróker, akkor bizonyára gyorsan feltudja mérni a terepet. Nekem több napom volt rá, hogy gubbasztásom közepette megfigyeljek mindent, számára pár perc. Tudnom kell azt is, hogy nincs-e valami kütyüje arra, hogy felvegye a beszélgetésünket és, hogy baj esetén ki-e mentik. Amennyiben minden úgy történik, ahogy arra én számítok, ő az én emberem.
-Remélem sikeres üzlet elé nézünk. Sok sikert!

Jimmy számára feltűnő lehet:
-Az agyontetovált kártyajátékos húzza a lábát, ahogy Jimmy felé tart
-A Stefan által fejen talált ürge, eléggé furcsán megy a halántékát érő ütéstől
-Jimmy és a hatos brigád közt helyet foglal még két sor asztal és jó pár szék, amelyek alkalmasak lehetnek támadásra, illetve védekezésre
-A pulton belül található egy vascső
-Jimmytől balra Stefan, jobbra pedig egy vézna férfi foglal helyet
-Még mindig a földön fekszik a részeges, akit Stefan első körben vert le a sörösüveggel
-A hatos egy másik tagja folyton csalt. Az ingujjába felragasztott pár kiváló lapot és szükség esetén kicserélgette őket
PM
^
Jimmy Latoya
 Posted: Jan 7 2015, 07:41 PM
Quote Post
Profile

Hát úgy néz ki, hogy megtaláltam az emberem, ami tegyük hozzá, hogy nem mindennapi ismertetőként megemlített, törött sörösüveg használatával nem volt túl nehéz, úgy igyekeztem is egyből a lényegre térni, mert egy régi, de napjainkban is aktuális mondás szerint: az idő pénz.
Nem zavar a szúrós, kutakodó tekintet, már megszoktam, mert nem mindig előnyös az, hogy annyira fiatalnak nézek ki, hogy „normális” helyen ki sem akarnak szolgálni egy kocsmában.
- Jimmy Latoya! – szorítom meg a felém nyújtott kezet, aztán, hogy lefutottuk az udvariassági köröket, kérdőn nézek rá, hogy akkor lökheti a szöveget, miért is kellek én neki.
Én nem azért vagyok itt, hogy rólam beszélgessünk, hanem azért, mert én vagyok az az ember, aki meg tudja nagy valószínűséggel szerezni neki, amit akar. Amit tudni kell rólam, azt már tudja, és az egyik legjobb tulajdonságom, hogy nagyon figyelmes hallgatóság vagyok.
Azonban, amikor szövegelni kezd, az én szemöldököm meg emelkedni.
- Miről beszélsz ember? Te hívattál ide, milyen bizonyosságot akarsz? – kérdezem hideg hangon.
Egyáltalán nem tetszik ez a fajta bemutatkozás, bár azt sem mondhatom, hogy nem volt hasonlóhoz már szerencsém, de általában az nem végződött jól, mármint a reménybeli megbízó szemszögéből. Nem most kezdtem a szakmát, hogy nem biztosítsak be egy üzleti megbeszélést, ez nem a New Town, hanem a sötét oldal és itt jobb, ha az ember ügyel a hátára.
- Csak nehogy te ne bírd az iramot, öreg! - vetem oda neki, mikor a sörét a hatfős anyaszomorító banda egyik tagjához vágta, majd eljátszotta, hogy én tettem.
- Ez igen nagy baromság volt tőled! – ugrottam le a székemről, mert fogalmam sem volt, ebből miként akar megbizonyosodni arról, milyen informátor vagyok, max. arról győződhet meg, hogy nem egy kezdőbe futott bele.
A pofon, még ha érezhetően kamu is volt azért túlment egy határon, mivel a játékhoz nem ártott volna előtte leosztani a lapokat.
Ezért aztán mielőtt még a felheccelt banda a közelünkbe érhetett volna, egy gyors mozdulattal kirúgom „megbízóm” alól a bárszéket, remélve, hogy felnyalja keményen a padlót.
A tetovált gorilla ordibálására csak megvonom a vállam, mivel a helyzeten már csak az változtathat, ha vagy én, vagy a hatos banda hagyja el a kocsmát, ami meg is fog történni, csak valószínűleg nem álló helyzetben és nem magunktól.
- Ha életben maradsz, ezért külön díjat számolok fel. – villan a szemem Stefan-ra, de aztán már muszáj a társasággal foglalkoznom.
Nem igazán ijesztenek meg, hiszen pár bandatag, az idősebbek közül itt van a helyiségben és ha muszáj, halomra lövik a hülyéket, persze szigorúan csak kábít pisztollyal. Nem óhajtom kitiltatni magam Lou jó kis kocsmájából. Persze balesetek mindig előfordulhatnak, de nem hiszem, hogy egy-két hulla, sokat rontana a hely értékén.
Váratlanul a mellettem ülő fazont, kezében a sörével, alaposan meglököm, és az pont a közeledő társaság előtt taknyol el, esés közben képen locsolva az élen haladó kivarrt figurát, aki remélhetőleg bizonytalan léptei miatt, még meg is botlik benne vagy a székben.
- Látom nem csak nekem nem tetszik a képetek. – vigyorodom el könnyedén.
A fejen talált fickó, amúgy is kábult még, őt bandám egyik tagja gáncsolja el és mielőtt még a többieknek feltűnne, az üvegével rá is segít, hogy ott is maradjon.
- És, ha én leülök kártyázni, azért megnézném szerencselovag társam hosszú ingujját is. – pillantok sokat mondóan az utolsónak felém tartó vékonyabb fickót.
Ezzel remélem okozok kis kavarodást, míg a srácok besegítenek egy-egy felháborodott fújjoló és a csapat észbeli képességeit firtató hecceléssel, amivel az a cél, hogy egymásnak ugrasszuk a bandát. Ha ez nem elég, akkor jöhet a tartalék terv! Csak azt még nem találtam ki, vagyis igen, de a pisztoly mindig nálam az utolsó érv.

--------------------
Aki a csapaté lett, várja a csapatélet, Joga a közös ösvény, e helyen ez a törvény, Hé, kölyök, a törzs befogad, Tiéd a szabad élet, Soha ne félj, amíg a törzs fia vagy, Farkasok foga véd meg.

user posted image
PM
^
Stefan Lynch
 Posted: Jan 7 2015, 09:16 PM
Quote Post
Profile

Tehát Jimmy Latoya.... Legalábbis így mutatkozik be a kölyök. Felteszem álnév, bár mivel mindenki erre tippelne, lehet akár a valódi neve is. Ki gondolna rá, hogy egy információbróker a saját nevén mutatkozik be? Feltehetőleg nem sokan és ha elég ügyes hozzá, akár a saját nevén is elrejtőzhet ezen a lepratelepen.
Heves természet, amint a bizonyosságról kezdek hadoválni meginog a határozottsága. Akár egy űzött vad, aki már túlságosan is sokszor csalódott ahhoz, hogy figyelmen kívül hagyja, ha megrezdül körülötte egy bokor. Az óvatossága logikus, az én esetemben pedig egyenesen szükséges. Tetteimmel szemlátomást jól sikerült illusztrálnom, miképp is szeretnék meggyőződni a kilétéről. Érezhetően kikerekedett a szeme a pofon után, még ha csak egy színpadi pofonról is van szó. Ezt az alólam kirúgott bárszékkel, rendkívül hatásosan fejezi ki.
Gyorsabban esek pofára, mint ahogy számítanék rá. A matt részeg cimborám mellé érkezem, aki szemlátomást erőtlenül próbál tudomást szerezni arról, hol is van jelenleg. Gyorsan válaszolnék is a kimondatlan kérdésre, csupán túlságosan is elfoglalttá tett az arcom és a kemény mocskos padló találkozása. Az ínyem is elharapom az ütés következtében, majd szép lassú folyással a számban érzem a saját vérem ízét. Rég nem ízleltem már a véremet, a maga különös módján, mondhatni örömteli pillanat ez. Miközben nyelvemmel a számat takarítom belülről, a részeges felé fordulok.
-Micsoda egy nap, nem igaz?
Felkelhetnék egy szempillantás alatt, de túlságosa is valószínű, hogy valaki akkor újra megpróbálna ide juttatni. Eszem ágába sem volt közbeavatkozni, elvégre is nekem a kölyköt kell szemmel tartanom. Tudnom kell hozott-e magával valakit, esetleg beront egy mentőalakulat, netán a rendfenntartók egy beépített embere.
A kölyök még egy pillanatra oda szól, hogy ezért külön díjat számít fel.
-Meg van beszélve! -mosolygok a földön fekve, miközben ujjammal is megerősítem, hogy "jó".
Én egy laza mozdulattal az állam alá teszem mindkét kezem, majd a földről szemlélődöm a körülöttem zajló eseményeket.

Tetszik ez a Jimmy kölyök. Forrófejű, ha gond adódik, de megvan a magához való esze. Ez gyorsan bebizonyosodik, amikor a környezetét kihasználva, két kártyajátékost is esésre bír, köztük a tetováltat is. Az általam halántékon vágott tag, még mindig eléggé imbolyog ezt az egyik közeli asztalnál ülő figura egy gáncsolással le is rendezi, majd még mielőtt felkecmeregne a szerencsétlen egy laza mozdulattal kezében egy sörrel maradásra bírja. Tehát hozott magával felmentősereget, még ha csak diszkréten is használja őket egyenlőre.
A csaló nekem is gyanús volt, bár mivel a kártyához egy fikarcnyit sem értek, fogalmam sem volt róla, hogy mi is a gond vele. Azonban a kölyök kiszúrta és szóvá is tette, elég nagy gabalyodást okozva ezzel a hatos csapatnak. A két feltápászkodó nyomorult, egyszerre hüledezik a hallottakon társuk felé fordulva.
-Igaz ez? Had lássam! -majd a tetovált egy laza mozdulattal magához rántja és feltépi az inge ujját.
A lapok kihullanak az ing ujjból, mire a hatos teljesen megfeledkezik Jimmyről. Lényegében már csak ötös, az előbbi elgáncsolt fickó, még mindig a padlót nyalja nem kevés lelkesedéssel.
A következő pillanatokban heves dulakodás veszi kezdetét, amiben Jimmynek már "nem osztottak lapot". "Osztottak lapot" mosolyodok el, ezen gondolatomon.
Úgy tűnik a teszem véget ért, így nem volt más dolgom, mint odafüttyenteni a kölyöknek.
-Hé! Ötösre vizsgáztál! Mi lenne, ha az oldalsó beülőben az újdonsült és régi barátaid nélkül beszélnénk meg a továbbiakat?
Közben oldalra pillantok a mellettem fekvő részegesre, aki az izgalmak hevében úgy tűnik álomba szenderült. Egy laza csókot nyomok a feje búbjára, a következő szavak kíséretében: "Szép álmokat!".
Majd miután feltápászkodtam, kissé leporolom magam és kérdően nézek Jimmyre.
-Nos? Gondolom sört már, nem iszol, de egy üdítőre, még a vendégem vagy. -mutatok rá közben a privát beszélgetésekre kialakított beülőkre.
PM
^
Jimmy Latoya
 Posted: Jan 8 2015, 06:55 PM
Quote Post
Profile

Mivel sikerült elég nagy problémát okoznia Stefan-nak azzal, hogy rám uszította a felhergelt bandát, így senki nem vetheti a szememre, hogy elégedett vigyorral vettem tudomásul, hogy sikerült a padlóra küldenem a jól sikerült székkirúgással alóla.
Bár nem díjaztam, ha úgy akarnak meggyőződni alkalmasságomról, hogy szándékkal belekevernek valamibe, aztán megnézik, miként mászok ki belőle, azért azt értékeltem a fickónál, hogy értette a tréfát ő is, és nem hepciáskodott hanem egyrészt a földön maradt, jelezve, hogy vele nem kell tovább foglalkoznom, nem jelent veszélyt, másrészt meg azonnal belement, hogy honorálja ezt a kellemetlenséget. Ezzel némileg enyhítette ezt a kellemetlen szituációt., amit teremtett. Pénzzel a legkönnyebb megbocsátást nyerni nálam. Különben sem volt ez annyira nagy ügy. Pár erős embernek képzelt majom, akik láthatóan nem élvezték sem a hely, sem a tulajdonos szimpátiáját, így még ennyire sem kellett volna megerőltetnem magam, simán lőhettem is volna, aztán majd a kidobók összevakarják és kidobálják őket, hogy a friss éjszakai levegőn térjenek magukhoz.
De, ha már a Megbízóm arra kíváncsi, hogy miként intézem el az ilyen dolgot, akkor már akár le is játszhatom egy műsort, legalább azt is láthatta, hogy nem vagyok egy szál magam, vannak akik fedezik a hátam, ha esetleg úgy gondolta volna, hogy még a befejezés előtt, fizetés nélkül megpattan.
A társaság kicsit leamortizálva, de még elég lelkesen esik neki a trükkös kártyás haverjuknak, mikor kiderül, hogy miket rejteget az a hosszú ingujj, én meg engedve izmaim feszültségéből, amivel kész voltam előrántani a derekamnál elhelyezett pisztolyomat, visszaülök a székemre.
- Biztos megtévesztett a kisfiús külső Stefan, de csak, hogy tudd, ha ma nem vagyok jókedvemben, akkor most nem abban a boxban folytatnánk a csevejt. – néztem le a vidáman gratuláló férfire vigyorogva, bár a szemem komoly maradt. - Ajánlom máskor inkább informálódj, ki vagyok, ezer mód van rá, de a tesztelést nem túl jól tűröm. Viszont ezek után jössz nekem majd egy kis lével, ha elvállalom a melót, ha nem. – állok fel, hogy a csendesebb helyre vonuljunk és végre megtudjam mi az a munka, ami miatt ennyire be akarta biztosítani magát.
A kocsmában szétszóródott három srácnak bólintok, hogy minden rendben és azok elvegyülnek ismét a zsongó nép között.
- Mivel nem sikerült meginnom a sörömet, azért ragaszkodnék hozzá. – válaszoltam a meghívására, úgy is csak valami szintetikus löttyöt adnak itt, aminek csak az íze hasonlít némileg az igazira. – De most már térj a lényegre, mert nem érek rá egész nap. – foglalok helyet már csak megszokásból is szemben az ajtóval.

--------------------

user posted image
PM
^
Stefan Lynch
 Posted: Jan 9 2015, 08:47 PM
Quote Post
Profile

Egy laza vállrándítással veszem tudomásul, hogy a kölyök az ajtóval szemben foglal helyet. A magam részéről úgysem számítok további kellemetlenségre, így én is lehuppanok, miközben intek a pultosnak, hogy hozzon egy sört Jimmynek. Persze előfordulhat, hogy a kölyök gondol egyet és agyonlő, de ennyi kockázattal, nap mint nap számolni kell. Míg egymással szemben ülve a sörét várjuk, felvezetem miről is lenne szó.
-Hallottál már valaha is az ARD vállalatról, Jimmy Latoya? Az őszintét megvallva, én nem sokat. Hallottam pletykákat, hogy megszűnt, továbbálltak és voltak olyanok is, akik váltig állították, hogy soha nem is létezett. Azon pletykáknak, hogy mivel is foglalkozott ez a bizonyos vállalat pontosan, még én sem ülök fel. Erről feltehetőleg, vajmi keveset tudnak az olyan egyszerű halandók, mint én. Azonban te, Jimmy, talán te képes vagy pár elfeledett csontváz nyomára bukkanni.
Közben a pultos kihozza a kölyök sörét, megvárom, míg hallótávolságon kívülre ér, majd folytatom.
-Természetesen, nem várom el, hogy egy név alapján kezdj kutakodásba. - az ócska széldzsekim belső zsebéből előhúzok egy rakás papírt és Jimmy elé tolom.
-Eléggé porosak és kopottak, de olvashatóak. Valamiféle kutatási anyagok, nyilvánvalóan.
A zsebembe nyúlok, s egy pillanatnyi kutakodás után, előveszem belőle a digitális tabot és jó pár darab ócska PDA-t.
-Egy kettő talán nem működik, nem értek hozzá. Talán te kimenthetsz róla, pár érdekes adatot. - teszem hozzá, kissé nyájas hangon, mivel igencsak érdekem, hogy annyi adatot kaparjon elő az ARD-ról, amennyit csak lehetséges.
-Ami legfőképp érdek az viszont ez. - bökök rá a digitális tabon található észak amerikai térképre, amin jó pár bejelölt pont található.
Kíváncsi vagyok, mennyire köti le a mesém és, hogy mennyi idő alatt veszi észre, hogy jó pár bejelölt pont a térképen, még felfedezetlen, mivel a sivár földeken túl található.
-A tabon kívül, mindent átadok kutatási segédanyagnak. Gondolom nem szükséges magyaráznom, hogy ezt a kicsikét miért nem áll módomban kiadni a kezem közül.
Intek a csaposnak, hogy hozzon valamiből két erőset, miközben elérkezem a mesém vége felé.
-Szóval? Elég érdekes az anyag ahhoz, hogy felkeltse a figyelmed Jimmy Latoya?
Közben két whiskyt rak le elénk a csapos, amiből az egyiket részemről koccintásra emelem. Most már csak az a kérdés, hogy a kölyök mit lép erre...
PM
^
Jimmy Latoya
 Posted: Jan 10 2015, 05:23 PM
Quote Post
Profile

Úgy néz ki, hogy elég határozottan hoztam a fickó tudomásár, hogy elég a tréfából és most már jobb lesz, ha elregéli mit is akar tőlem, mert az én türelmemnek is vannak korlátai.
Tudom, hogy sokan nem vesznek komolyan – akik nem ismernek , - mert egy fiatal kölyöknek nézek ki, de azok nem a Nyomornegyedben élnek. Ott tudják, hogy nem az években mérik a tapasztalatot és egy bandakölyök az én koromban, már igen csak veteránnak számíthat, ha eddig élve maradt.
Aztán elkezdett beszélni és mivel munkáról volt szó, nagyon is élvezte a figyelmemet, hiszen én ebből élek, nem tehetem meg, hogy félvállról veszek egy ügyet, ami akár sok pénzt hozhat a konyhára.
Miközben elmondja, hogy egy bizonyos ARD vállalat érdekli, elsőre nem ugrik be semmi, sőt másodszorra sem. Mivel Stefan is azt mondja, hogy valami régi vállalatról van szó, ami még az is lehet, hogy nem is létezett, így nem csodálkozom azon, hogy nekem semmit sem, mond, de hát nem is vagyok két lábon járó számítógép. Az a munkám, hogy megszerezzem az információkat és ebben jó vagyok.
Kíváncsian hallgatom tovább aztán nézem az elém rakott, tényleg elég réginek tűnő papírokat és adathordozókat. Megvárom, hogy befejezze a történetet és, hogy megtudjam pontosan mit is akar tőlem, közben elkortyolgatom a sörömet.
- Elég megviseltnek tűnnek. – veszem a kezembe az egyik PDA-t és forgatom meg. – Van rá emberem, hogy megnézze, ez nem gond. A tabon lévő térkép azonban talán nagyon is lényeges, de nem kell, hogy ide add nekem, már memorizáltam.
Nem kell, hogy feltétlen tudja, hogy van beépített adattárolóm, de ha van egy kis esze, úgy is rájön ebből.
- Gondolom nem véletlenül vannak azok a pontok ott megjelölve, bár az érdekes, hogy ott is látok jelölést, ahol elméletileg nincs semmi, vagy legalábbis nem tudunk róla. – járnak a fejemben a gondolatok.
Ha azon a helyeken, mit a piros pöttyök jeleznek, van valami, amiről már mindenki elfeledkezett, vagy amit mindenáron a feledés homályába próbálnak taszítani, akkor ez egy óriási lehetőség nekem.
Hülye lennék nem megragadni a lehetőséget, még akkor is, ha az esetleges veszély legalább ekkor.
Azért persze nem fogom elárulni a Megbízónak, hogy mennyire is érdekel a dolog, ezért elgondolkozva nézek egy darabig, az ujjaim között forgatva az italt.
- Ez egy jó kis meló és sok utánajárással és kutakodással jár. Ha elvállalom, nem lesz olcsó. Meg van hozzá a fedezet? Mondjuk úgy……….200 ezer! A felét előre kérem…..biztosítéknak és a kiadásokra.
Ezzel tulajdonképpen választ is adtam a kérdésére, hogy felkeltette-e az érdeklődésemet. Mert bizony fel, jobban, mint talán gondolta, de neki csak annyit kell tudni, hogy elvállalok egy melót.
Ha megkötjük az üzletet, akkor minden további nélkül lehajtom a rövidet. Nem szokásom ilyeneket inni, de nem is rezzenek meg tőle.
- Először utána nézünk ezeknek, mit hámozunk ki belőlük. – rakom zsebre a PDA-kat és az iratokat. – Valami elérhetőség? Az enyém itt van. – adok neki egy kis kártyát, amin csak egy farkasfej van és egy telefonszám. - De, ha van valami úgy is hívom.

--------------------

user posted image
PM
^
Stefan Lynch
 Posted: Jan 11 2015, 12:45 AM
Quote Post
Profile

Érdekesen hangzott, hogy a kölyök már memorizálta is a tab tartalmát, de nem hozom tudomására a tudatlanságomat a technológia terén. Bár az is meglehet, hogy csak szimplán fotografikus a memóriája. Akárhogy is, nekem csupán azért van szükségem a térképre, hogy én megtaláljam a pontjait. Ugyanis az én memóriám, igencsak kopottas a földrajz terén. Persze térben eligazodom, de a térképekkel mindig is meggyűlt a bajom.
-Kíváncsi voltam, hogy neked is szemet szúr-e elsőre. - szögezem le előtte, ezzel is jelezve, hogy egy dologgal többet tudtam meg róla.
A legtöbb ember eligazodik bizonyos fokig a térképeken, de csak kevesen tudnák pár pillanat alatt határozottan kijelenteni, hogy ez bizony máig ismeretlen terep. Tehát vagy kiváló földrajzos a kölyök, vagy pedig járt már odakint. Ez utóbbi igencsak valószínűbb, ha a tényeket nézem. Érdekes figura vagy te, Jimmy Latoya...
-Óh, hát persze! Azok a piszkos anyagiak... - próbálok időt nyerni, míg fejben kimatekozom, hogy is állok anyagilag.
Azt persze pontosan tudom, hogy jelenleg rendkívül szarul állok. Pontosabban kifejezve magam, még a "szarul" is enyhe kifejezés a mostani helyzetemre.
Tehát van egy lemezpáncélos harci kocsim, az talán megér, úgy.... Nem! Azt nem adhatom el, túlságosan is szép álmokat szövögettem rossz fiúk halálra gázolásával ahhoz, hogy csak így túladjak rajta. Az anyagiakat nézve, még pár napra futja itt Lounál, de aztán befellegzett a számomra. Kétszáz ezer! Mohó egy kölyök, annyi bizonyos. Van még egy rakás fegyverem, abból talán az első fele kijön, ha valami fekete piacon túladok rajta, hogy a nyomornegyedben egy újabb kör erejéig játszhassanak "bandaháborúsdit".
Tehát a fegyverek! Végső esetben, a pusztaságban kell megkeresnem, a régi csapatomat a "lekötéseimért". Remélem erre nem kerül sor, azt biztos pénznek szánom a veterán éveimre.
-Van egy rakás fegyverem Elysiumon kívül pár mérföldre innen. Ha kiküldesz érte valakit, átadom az árut. Jó áron mennek az ilyenek felétek, ha jól tudom. Ez első körben megfelel? Továbbá biztosítékként van egy páncolozott terepjárom, ha valami gond adódna. Ezen persze nem áll szándékomban túladni, csupán a legvégső esetben. Ez így megfelel a számodra, Jimmy Latoya?
Még magamon is meglepődöm, hogy milyen korrekt voltam az imént. Kissi a hideg is kiráz tőle.
Még mindig tartom a poharat, remélve, hogy rábólint az ifjú titán és sikeres üzletben lehet részünk.
-Elérhetőség, elérhetőség... Hmm.. Az előleg átadása után, szintúgy itt megtaláltok, esetleg hívjátok a csapost, ő meg átadja nekem a vonalat. Én hasonlóképp foglak keresni, ha bármi probléma adódna. Ez így megfelel?
Nem elég gyakran járok Elysiumba, hogy bármiféle kommunikációs készülékkel is rendelkezzem. Meg persze ezeknek a kütyüknek, akkor van értelmük, ha keresnek rajta, ami rám nem éppen igaz. Talán épp most van itt az ideje, hogy beszerezzek egyet, majd meglátjuk...

PM
^
Jimmy Latoya
 Posted: Jan 11 2015, 01:40 PM
Quote Post
Profile

Azt hiszem tényleg nem sokat tudott rólam Stefan! Lehet, hogy csak nagy-nagy szerencséje volt, hogy akitől érdeklődött egy informátor után, pont engem ajánlott neki és nem valami kóklert, aki csak jól megcsapolta volna, vagy szimplán csak kinyírja valami elhagyott sarkon, miután meggyőződött róla, hogy van zsozsója. Jóformán minden velem kapcsolatos szava ezt bizonyította.
- Ha nem szúrna szemet, akkor nem is lennék megfelelő ember a számodra. Akkor lehet, hogy más lényeges dolog is elkerülné a figyelmem a kutatás során, nem gondolod? – hívtam fel erre a fontos dologra a figyelmét, ha esetleg máskor is ilyen dologban kéne neki segítség.
Azonban nem gondoltam, hogy több információt adok ki magamról, mint amennyi feltétlenül szükséges, az elég, ha csak azt tudják rólam, hogy megbízható és jó informátor vagyok, nem mást.
Már megszívtam egyszer a Keselyűkkel, nem óhajtom ezt még egyszer a nyakamba venni.
- Igen a piszkos anyagiak, amik mindent eldöntenek. – bólintottam és nem sürgettem egyelőre, hiszen az összeg, amit felvetettem nem volt kicsi és bár nem akartam megbántani, de nem néztem ki belőle ekkora suskát, már ha a maga szakállára és nem megbízásra dolgozik.
Ráadásul majdnem mindenki megpróbál alkudozni, így mindig magasabb összeggel kezdek.
Ezért aztán egyrészt meglep, hogy nem csinál úgy, mintha a nagy Mátrix-ot akartam volna aranylánccal átnyújtva, másrészt nem pénzt, hanem fegyvereket ajánlott fizetésként.
- Hmmm! – ráncoltam össze a homlokom, miközben gondolkoztam az ajánlatán. – Kérdés, hogy fedezik-e az összeget, aztán meg még ezzel is én vállalok kockázatot, hogy kimegyek érte.
Nem mondom, hogy nem tudom megoldani, hiszen a Nil által mutatott kijárat még rendelkezésemre áll, de mindenképpen rizikósabb, mint a készpénz. DE lehet, hogy azok a fegyverek még többet is érnek, ki tudja? Tényleg kapósak mostanában, lehet belőle üzlet, de nem vagyok fegyverkereskedő.
- Először megnézzük mid van. – válaszolom végül. – Ha csupa ócskavas, akkor nincs üzlet, vagy jöhet a terepjáród. – nézek Stefan-ra, hogy mit szól hozzá.
Ha megegyezünk, akkor marad a kapcsolattartás megbeszélése, és meglep, hogy nincs valami kommunikációs eszköz. Honnan jött ez a fickó, a középkorból?
Ha mindent rendeztünk, akkor el is húzok a kocsmából és egyenest a banda főhadiszállására megyek, ahol átadom a PDA-kat és a feji tárolóban lévő térképet Hackerünknek. Én meg nekiállok átmolyolni az iratokat, csak azon imádkozva szét ne porladjanak a kezemben.
Csak pár számla és anyagrendelés, ami alkatrészekre vonatkozik és itt-ott meg van benne említve az ARD neve, de még csak egy cím sincs rajta, hanem valami kódok.
Sokra nem jutotta vele, így aztán vártam, hogy Füles, a hackerem ki tud-e túrni valamit azokból az ezeréves adathordozókból.
Na meg kiküldöm a fiúkat a fegyverekért, ahova Stefan irányított minket.

--------------------

user posted image
PM
^
Stefan Lynch
 Posted: Jan 12 2015, 12:19 AM
Quote Post
Profile

Kissé ízlelgeti a kölyök a fegyverekről szóló ajánlatomat, de ezt teljesen megtudom érteni. Elvégre is, ha az ember pénzt vár a munkájáért és egy rakás fegyvert ajánlanak, az több mint szokatlan. Az is meglehet, hogy én a helyében elutasítanám az ajánlatot, bár egy kisebb seregnek elegendő stukker, felettébb kecsegtető.
-Biztosíthatlak róla, hogy egyedül vagyok. Ha tényleg olyan jó vagy a szakmádban, mint azt rebesgetik, könnyedén kitalálod hazudok-e. Felteszem ez, már végigfutott a te fejedben is Jimmy. - nem, mintha szándékomban állna hazudni, szükségem van azokra az információkra és, ha nem teszem le az előleget valamilyen formában, nagy az esélye, hogy búcsút inthetek neki.
-A fegyverek nagy része a régimódi típus, az ezt megelőző időkből. - mutatok körbe, Elysiumot értve a mondandómon.
-Jó állapotú, gépfegyverek, távcsövesek, pisztolyok és egy jó adag lőszer, típus szerint rendezve. Ha nem vagy az a múltba merengő típus, akkor van pár adag modern fegyverem is, hasonló típusokból. Azokat is hozzáadom, persze, így talán már fedezi a munkadíjad. -közben, még kortyolok a sörömből, mielőtt folytatnám.
-A magam részéről a régi, megbízható fegyverekre esküszöm. Amelyek csontig hatolnak, izmokba fúródnak és mindeközben ölnek. A ti modern cuccaitokat, nem gyakran van szerencsém forgatni, így ahhoz jobb, ha küldesz valaki hozzáértőt, hogy felbecsülje. Azért félre ne érts Jimmy, annyi eszem van, hogy tudjam az egész képes fedezni a jussodat... - bámulok a szemébe, egyáltalán nem fenyegetően, csupán számára és a magam számára is megjegyezve, hogy helyén van az eszem. Már amikor...
-A komolyságot félretéve, részemről csin csin! - könnyedén megkoccintom a kísérőmmel a poharát, majd egy húzásra megiszom.

Pár órával később:
Sikeresen átadtam a fegyvereket a kölyök embereinek, remélhetőleg meglesz elégedve a fizetésével. Most már nincs más dolgom, mint pár napot ülni a seggemen, míg Jimmy ki nem nyomoz valamit a számomra.
PM
^
Jimmy Latoya
 Posted: Jan 13 2015, 07:54 PM
Quote Post
Profile

Bár mennyire is csábító az, amit a fegyverekről mond, azért nem fogok itt előtte ujjongásban kitörni, főleg mivel nekem, ha meg is felel az áru és tényleg azt kapom, amit mond, akkor is még jócskán van munkám vele. Megkeresni a megfelelő fegyverneppert, aki jó áron eladja a cuccot és kápára váltja őket.
- Azt majd meglátjuk Stefan! – vonom meg a vállam, mikor arra hívja fel a figyelmem, hogy a felajánlott áruval bőven kifizet.
Az üzlet, ha nem jön köbe semmi megköttetik, már, ha mindenki tartja a szavát, vagyis azt kapom, amire számítok.
Hook-ot, a helyettesemet és pár idősebb kölyköt küldök ki oda, ahol a Megbízó megmutatja a felajánlott fegyvereket és nem sokára azt is megtudom, hogy az üzlet tiszta, az áru megfelelő, tehát kezdődhet az én munkám is, hogy teljesítsem a saját részemet is.

Mivel a cégről a jelenlegi adatbázisokban csak pletykákat és csak utalásokat, halvány nyomokat találtunk, nem voltam túlságosan elragadtatva, mert nem hiszem, hogy a kialkudott összegért ennyivel megelégedne Stefan.
A legtöbb reményem az adathordozókban volt és abban legalább találtunk néhány kézzel foghatóbb információt, bár Füles igen csak megküzdött vele. Ráadásul a kutatás nyomait is el kellett tüntetni, mert észre vette, hogy valaki megpróbált ráakaszkodni, valószínűleg felkeltettük az érdeklődést, ami azért elég beszédes volt, igaz, akár csak a szokásos biztonsági mátrixba futottunk bele, mert nem igazán legális helyeket kutakodtunk.

Miután már minden megtettünk, hogy tudjam ennél előrébb egy tapodt lépést sem jutunk a rendelkezésre álló anyagokból, felhívtam a Megbízónkat és újabb találkozót kértem.
Lou kocsmája már bevált, hát itt adtam át az infókat Stefannak:

- Sokat dolgoztunk azon, hogy megtudjuk, amit kértél és mondhatom ritkán van ilyen nehéz feladatom. Ez a cég olyan, mint egy szellem a palackban. Ráadásul valakik még most sem szeretik, ha valaki kutakodik az ügyben, bár nem hiszem, hogy nagyon sok mindentől kéne tartania. – kezdtem bele egy fintorral. – Mondom, ami aránylag biztos és azokból az adathordozókból és papírokból nyertünk ki. Az ARD biokíbernetikus kutatásokat végző cég volt még a 40-es évektől a 60as évekig. Benne voltak a Központi mátrix rendszer elődjének a tervezésében, Robotika terén térhódítóak voltak az Ember - Gép keresztezés kutatásban.
- A kutatásaikat nem hozták nyilvánosságra, így semmit nem tudni mire mentek, mire jutottak, de 62-ben úgy néz ki lehúzták a rolót, mert onnan aztán semmi nincs róluk, nem mintha sok lett volna előtte.
- Találtunk elszórt szóbeszédeket visszamenőleg, de nagyon mélyen le kellett ásni. Ekkor vette észre a hackerem, hogy mást is érdekel a keresgélése. Szerencsére le tudta rázni. Viszont innen semmi biztossal nem szolgálhatok, csak találgatásokkal, feltételezésekkel, meg amit még összeraktunk a töredékekből.
– vonom meg a vállam. – Első helyen áll, hogy, a CDS számolta fel, mikor átvette a hatalmat, mert valamiért a bögyükben voltak, vagy útban, és ez megmagyarázná, hogy miért nincs róluk semmi jóformán. A második helyezett ötletelés szerint: a Cég a kutatásaiból ki akarja zárni a CDS-t ezért titkos laborokat létesített a városon kívül fent északon és a felfedezéseiket az oroszoknak adták el. Talán ezek lehetnek azok a pontok a térképen, persze, ha ez az egész nem csak kamu és nem hiszem, hogy még egyáltalán léteznének.
- Harmadik variáció: valami CDS bábvállalat, amit arra használtak, hogy elvigyék a balhét, ha kell, de aztán nem volt rá szükség és minden nyomot töröltek róluk.
- Ja és a legjobbat a végére hagytam!
– vigyorodtam el. – Volt egy halvány utalás rá, hogy talán létrehozták a tökéletes tudatot. Egy okos, gyors, érezni képes , számító tudatot, de valami gubanc adódott és a CDS ezt kihasználva leszámolt a céggel. – dőltem hátra a hosszú monológ végén. – Egy a közös, ha figyelt, a CDS. De az első pár adaton kívül, semmire nem tenném a nyakam. Az egyetlen biztos pont az a térkép lehet, de hát az nem itt van egy köpésre és az is kérdés, mit találna ott, ha egyáltalán odajutna valaki.
Megnedvesítettem a torkom egy kis sörrel, mert kiszáradt a szám ennyi duma után, de úgy gondoltam megdolgoztam a pénzemért. Az üzletet teljesítettnek éreztem.
- Ennél többet senki nem tud neked összeszedni. Remélem elégedett vagy a melóval. – néztem rá, várva a reakcióit.

--------------------

user posted image
PM
^
Stefan Lynch
 Posted: Jan 14 2015, 01:20 AM
Quote Post
Profile

Tudván, hogy a fegyverek feltehetőleg elégnek bizonyultak, hogy kifizessem Jimmy előlegét, kissé túlságosan is elbizakodottan terpeszkedtem Lou lepukkant kis kocsmájában. Persze a lepukkant alatt semmi sértőre nem gondolok, a magamfajtának pont az ilyen kis lebujok felelnek meg, mikor az élet megengedi, hogy egy kis időre megpihenjek. Elvégre Isten is megpihent a hetedik napon nemde? Az én pusztasági kalandom, meg talán kissé túl is teljesítette a nagyfőnököt....

Jimmy érkezésére egyáltalán nem voltam felkészülve, pláne hogy a szokásosnál picivel többet öntöttem a garatra, így első körben a józanságomat próbáltam visszanyerni, rendkívül sok hunyorgás közepette.
Érdekes, hogy valakik megpróbálták megakadályozni a kölyköt és a csipet csapatot a munkában, mindenesetre én örömmel hallom. Ezáltal a rejtélyes figurák tudomásomra juttatták azt az értékes információt, hogy léteznek. Ezzel a sikertelen akciójukkal meg bizonyosan felkerülnek a halállistámra.
Kissé megdörzsölöm a szemem, mikor Jimmy rátér a központi mátrixszal kapcsolatos híreire, ezzel is próbálva kissé magamhoz térni az ital hatása alól és megbizonyosodni afelől, hogy nem álmodom. Álmodás alatt persze valami olyasmit feltételezek, hogy hanyatt vágva magam a pultnál összeszartam és hugyoztam magam részegségemben. Soha nem voltam ez a típus, de nem árt, ha biztosra tudja az ember. Mire ráébredek, hogy a kölyök tényleg valós és ez, az én ARD mumusom segédkezett a központi mátrix megalkotásában, kissé letaglóz a hír. Nem sokat tudok a központi mátrixról, csupán, hogy elysium sötét felhője, amelytől soha nem látni a napot. Legalábbis az öreg régen ezt mondogatta, a lényeg viszont valami olyasmi, hogy valami mesterséges cyberagy sakktábláján ténfergünk, mi mindnyájan. Legalábbis az elysiumiak biztosan. A mondat második felére is felkapom a fejem, bár ilyesmiről már hallottam. Sőt a pusztaságon élő parasztok váltig állítják, hogy elysium fél lakossága félig gép és félig ember. Persze ezek csak ostoba babonák, de a háttérben azért megbújik a hangyabokányi igazság.
A kölyök feltételezései is eléggé jól összetákolt tippek, akárhogy is futnak végig az agyamon. Most már végig hallgatom, mielőtt bármit is szólnék, aztán eldöntöm, hogy van-e számára bármi mondanivalóm a maradék fizetségén kívül.
-Mindig az a kurva CDS.... - zsörtölődöm.
-Tehát az is feltételezhető, hogy a CDS bevágta a durcit, majd véget vetettek mindennek és mindenkinek. Hm.. Az egyetlen bökkenő az az, hogy állításod szerint megpróbáltak megakadályozni. A CDS-ről az általam hallottak alapján, nem ez a kép áll fenn, hogy csak úgy a háttérből próbálnának a körmünkre csapni. Véleményem szerint, ajtóstól rontanának a házba, míg egy árva lélek is marad, aki tud valamit az ARD vállalatról.
-A második ötlet mi is volt, az oroszok? Áh igen, az oroszok! Tehát úgy gondolod, hogy ezekben mostanra csak rég elfeledett csontvázak nyomára bukkannék? Érdekes...
-A harmadik túlságosan is hasonlít az elsőhöz, csak itt kéz a kézben, szűnik meg az ARD, ha jól értem.
Kissé megköszörülöm a torkomat, majd belevágok a továbbiakban.
-Bocs, ha hangosan gondolkodtam, nem állt szándékomban untatni. Természetesen kiválóan összeállított anyag, felettébb érdekes. Amiről még beszélnünk kell, az a fizetséged hátralévő fele. Nos, ezt ebben a szent pillanatban nem áll módomban átadni. - kikortyolom a maradék italom, mert számításaim szerint vagy egy újabb szék tűnik el alólam, vagy egy pofon talál gazdára, az én képemen.
-Mielőtt bármi hirtelen mozdulatot is tennénk, elmondanám, hogy a páncélkocsi még mindig ott van, tehát lényegében tudom fedezni a maradékot. Az az egy bökkenő akad ezzel, hogy nem akarom. - próbáltam mosolyogni, mielőtt azt hinné, hogy átverni akarom.
-Túlságosan is a szívemhez nőtt a kicsike és eszem ágában sincs megválni tőle. Így hát két lehetőségem maradt. Az első, hogy a pusztaságban felkeresünk egy menekülttábort, ahol ismerős vagyok és egy az egyben kitudlak fizetni, minden vagyonomat náluk tárolom. Persze a felkeresünk alatt, ténylegesen azt értem, hogy velem is kell jönnöd, vagy egy emberednek.
-A második lehetőség, hogy elmegyünk ezen pontok valamelyikére, lehetőleg a legdélibbre, valahol az ismert körzeteken túl és minden, amit ott találunk a tiéd lehet. Én megelégszem azzal is, ha két apróbb dolgot magammal hozhatok, amit kiválasztok. Nem vagyok az a mohó típus.
-Nos mit gondolsz, Jim? A biztos bevételi forrást választod és kiruccanunk egyet a pusztaságba, vagy érzel magadban egy kis kalandvágyat, hogy megszemléljük az egyik bázist? Persze, ha te jönnél és nem valamelyik kifutófiúd. Még választhatnál is a térképről, ha az utóbbi mellett döntesz, csak mondom....
Az italtól túlságosan is magabiztossá váltam. Egyáltalán nem kellett volna készpénznek vennem, hogy velem tart, ahelyett hogy egy golyót röpítene a fejembe. Az egyetlen dolog, ami mellettem szólt, hogy az előleggel kapcsolatosan korrekt voltam. Csupán reménykedem benne, hogy emlékszik rá a kölyök, ugyanis én minden fegyveremet a páncélautóban hagytam, így nem sok esélyem volna egy tűzpárbajban. Pláne spiccesen...
PM
^
Jimmy Latoya
 Posted: Jan 15 2015, 08:46 PM
Quote Post
Profile

A letett előleg, némileg megalapozta azt a bizalmat, hogy elvégezzük Mr. Lynch-nek a kért kutatási munkát, ami tényleg nem volt könny és egyszerűnek meg végképp nem mondható. Az utánunk kutakodó másik hacker meg nem aggasztott, rengetegszer botlottunk bele ilyenbe, hiszen illegális információkkal kereskedtünk, ezért a zsaruk és a CDS is eléggé pikkelt ránk, örültek volna, ha elkapnak minket vagy minimum szétégetik Füles agyát, ha rá tudnak uszítani valami jeget a mátrixban.
- Igen. – helyeselek. – A CDS mindig mindenbe bele üti az orrát és nem feltétlenül értek egyet a lerohanással, vagyis akkor igen, ha tudják kit kell lerohanni, de én eddig még mindig kicsúsztam a markukból és hidd el, én el tudom képzelni, hogy a mátrixban is beléjük botlottunk, de, ahogy mondtam itt a legtöbb dolog csak tipp.
A hangosan gondolkodását csendben hallgatom, hiszen én előtte ugyan így átrágtam, hiszen semmi sem volt biztos és én régen adtam ennyire feltételezett dolgokat ki a kezemből.
- Nem untatsz, mert lehet, hogy ezek után neked is támad még más ötleted, abból van elég eddig is, hátha az jön be. – vonom meg a vállam és iszok pár kortyot, de azonnal éber leszek, mikor a fizetségről kerül szó, vagyis jobban mondva annak hiányáról.
Leteszem a korsót az asztalra, de még fogom a fülét, hogy ha kiderül, hogy átvert, azzal kínáljam meg a hazug képét, mielőtt lelövöm, mert nem engedhetem meg magamnak, hogy elterjedjen a híre, hogy át lehet cseszni a palánkon.
- Ez most valami elb&szott vicc, ugye? – kérdezem elhidegülő hangon.
Persze hallom, amit mond ezek után, csak, hogy nehezen akarom elhinni.
- Ha nem tudsz mással fizetni, nagy ívben teszek rá, hogy meg akarsz-e válni imádott páncélkocsidtól vagy sem. Az üzlet az üzlet, ugye te is tudod, mit jelent ez?
Aztán jönnek a további ajánlatok! Menjek el a pusztaságba vele, majd ott kifizet! Hát minek néz ez egem, valami hülye baleknak?
- Ezt sürgősen felejtsd el! – már az előlegként átadott fegyverekkel is kockázatot vállaltam.
A második ajánlata még megdöbbentőbb volt, amire az első gondolatom ugyan az volt, mint a pusztai túrára, de aztán beindultak a fejemben a fogaskerekek.
Tudom, hogy hülyeség, talán legalább akkora, mint mikor társultam egy akció erejéig a Keselyűkkel, de itt végül is csak az én életemről volt szó, csak én kockáztattam volna és nem a bandát.
És, ha tényleg van ott valami? Ha átvészelte a múló időt? Nagyot szakíthatunk! És, ah még sincs ott semmi? Hát végül is a fegyverek jócskán fedezték a költségeinket, nagy veszteség nem érné a bandát.
Viszont Stefan nem tűnt túl józannak és tartottam tőle, hogy, ha kijózanodik már nem lesz ilyen nagylelkű, talán vissza is szívná az egészet.
- Elég veszélyes dolgot ajánlasz a pénz helyett, de már úgy sem árt kimozdulnom innen egy kicsit, rám férne némi levegőváltozás. Azonban add írásba, amit az előbb ajánlottál: két apró dolog a tied, a többi az enyém. – toltam elé a söralátétet és egy tollat. – És, ha ettől is vissza akarsz majd táncolni, akkor halott ember vagy Stefan Lynch! – tettem a kezem a kezére nyomatékul, ha elvette az íróeszközt.
- Mikor indulunk? - kérdeztem, ha megtette, amit kértem és nálam volt az írásos ígérete. - Keressük meg azt a bázist, partner. - vigyorogtam lehúzva a maradék italomat.

--------------------

user posted image
PM
^

Topic OptionsPages: (2) 1 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll