<% PM %>
Latest Shouts In The Shoutbox -- View The Shoutbox · Rules -  

Pages: (3) 1 2 3  ( Go to first unread post ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

» Utcák
Omega
 Posted: Jan 8 2014, 05:16 PM
Quote Post
Profile

played by Az emberi büszkeség - a szülőkével egyetemben - elhiteti velünk, hogy minden alkotásunkat irányíthatjuk. Az emberi természetünk által teremtjük meg szörnyeinket. Gyermekeink is egy ötvözetek, a tökéletlen húsunkból vannak. Varázslattal mozgatjuk őket, és sosem tudni igazán, mit tesznek majd

N/A

Years348 PostsAdminPM

Utcák

A belvárostól eltérően itt már érezni hogy szinte mindig veszélyben vagy. Az utcák koszosak, nem tudni melyik sarokból kicsoda les rád. A nyomornegyed vegyes összetettsége miatt, rendkívül gyakoriak a kisebb bandaháborúk, erőszakosságok, és más egyéb olyan dolgok amit egy normális ember nem kívánna magának. A rendőrség ezen a területen éppen ezért sokkal jobban megsokszorozta az erőit, s a bánásmód is durvább. Nem tétováznak lelőni akárkit, aki szerintük veszélyt jelenthet a közre nézve.

PMEmail Poster
^
Jimmy Latoya
 Posted: Mar 9 2014, 05:07 PM
Quote Post
Profile

Elég jól sikerült nap volt a mait. Elégedett voltam és úgy döntöttem a kölykök megérdemelnek valami kis plusz nasit és veszek nekik valami édességet, hiszen megérdemelték. Olyanok voltak, mint a kis hangyák, minden információ morzsát összeszedtek nekem, én meg aztán igyekeztem ezt hasznosítani. Felcsatlakoztam a számítógépemre és feltörtem ezt-azt, amit a hírek után érdemesnek tartottam. Aztán, persze ha lehetett megzsaroltam az illetőt, vagy a céget. Na, ma egy ilyet termékeny nap volt, egy feltörekvő kis bürokratát sikerült megcsapolnom, aki néha a saját zsebét is tömte, hogy meg tudja fizetni az egyik luxus bordély lányait.
Az üzlet megköttetett és nekem meg volt pénz a zsebembe, hogy jól érezzem magam.
Mielőtt bementem volna az üzletbe, még rágyújtottam egy bagóra és a falnak dőlve szívtam el.

--------------------
Aki a csapaté lett, várja a csapatélet, Joga a közös ösvény, e helyen ez a törvény, Hé, kölyök, a törzs befogad, Tiéd a szabad élet, Soha ne félj, amíg a törzs fia vagy, Farkasok foga véd meg.

user posted image
PM
^
Patricia Stevans
 Posted: Mar 9 2014, 05:46 PM
Quote Post
Profile

Greg halála óta csak jártam az utcákat és töprengtem, a pénz amit rám hagyott pedig egyre csak fogyott. Nem igazán spóroltam a dolgokkal, igaz eddig még nem is kellett gazdálkodnom pénzel sőt semmivel. Ideje lassan valami pénz szerzési lehetőség után néznem, de előbb meg kellene találnom ezt a titokzatos Mr. Scorze-t. Szívesen megköszönném neki amit Greggel tettek az emberei az utasítására vagy legalább is megkérdezném tőle miért. Ezen töprengtem éjjel és nappal, hogyan is találhatnám meg őt, tudomást sem véve a külvilágról. Csak gyomrom jelzése zökkentett ki gondolataimból és kényszerített arra, hogy szét nézzek hol is vagyok. Nem messze volt egy kis üzlet helyiség, ott biztosan kapok valami élelem szerűséget. Közeledve az üzlethez egy egészen fiatal férfire lettem figyelmes aki hanyagul a falnak dőlve bagózott. Igyekeztem nem tudomást venni róla, de tekintetem mind annyiszor vissza terelődött rá. Nem tudom mi érdekeset találtam rajta, de mintha csak ő is engem bámult volna. Kénytelen voltam elfordítani a fejemet, hogy ne nézzem már annyira. Ez elég hülyén jöhetett le,mintha lenézném vagy valami kivetnivalót találnék rajta, pedig semmi ilyesmiről nem volt szó.
PM
^
Jimmy Latoya
 Posted: Mar 9 2014, 06:41 PM
Quote Post
Profile

Ezek az utcák persze nem veszélytelen, hiszen ez a Nyomornegyed és itt még a rendőrök is csak teljes harci díszben és legalább tízesével közlekedtek, vagy páncélozott autóban, de nekem nem igazán volt félni valóm, mert itt nőttem fel, ráadásul nem is voltam fegyvertelen, bár itt csak az volt az, aki meg akart halni.
Így aztán persze, hogy alaposan megnéztem magamnak azt a jó bőr kis vöröskét, aki egy szál magában közeledett felém, mert nem láttam nála semmit, ami fegyverre utalt volna, pedig kellett nála lennie, ha ilyen merészen kószált egyedül a közeledő alkonyatban.
Mivel külsőleg nem látszott, feltéteztem, hogy fel van a csaj drótozva, de akkor is meg volt mindene, ami csak egy dögös csajnak lennie kell, így persze, hogy alaposan meglegeltettem rajta a szemem, miközben először azt hittem, hogy felém tart.
Mikor lesütötte a szemét a földre, elsőnek meglepődtem, aztán egy kaján vigyor terült el az arcomon, főleg, hogy rájöttem nem én vagyok a célpontja, hanem a mögöttem lévő üzlet.
~ Mi a fenét keres itt egy ilyen szende kis tünemény? ~ futott át azért rajtam a gondolat, de aztán kicsit előrébb léptem, miközben elpöcköltem a csikket.
- Mindjárt sötétedik. – állapítottam meg a bekövetkező tényt, mintha nem tudná. – Mit keres egyedül itt egy ilyen cicababa? Még fényes nappal is elég meggondolandó, nem, hogy este, mikor előjönnek a cápák és vadászni kezdenek. – kérdeztem tőle barátságosan.
Jókedvem volt, na!

--------------------
Aki a csapaté lett, várja a csapatélet, Joga a közös ösvény, e helyen ez a törvény, Hé, kölyök, a törzs befogad, Tiéd a szabad élet, Soha ne félj, amíg a törzs fia vagy, Farkasok foga véd meg.

user posted image
PM
^
Patricia Stevans
 Posted: Mar 11 2014, 10:02 AM
Quote Post
Profile

Gondolataimba mélyülve teljesen kizártam a külvilág eseményeit, nem is vettem észre, hogy ismét eltelt egy nap és már esteledik. Veszélyes hely a nyomornegyed én azonban mégsem féltem, a Gregnél eltöltött évek alatt elfelejtettem félni. Az a hely maga volt számomra az óvóhely. Persze volt nálam fegyver de bent a zsákomban meg sem fordult a fejemben, hogy a kezem ügyében tartsam. Na meg az sem lenne jó ha feltűnést keltenék vele, és a zsaruk igazoltassanak vagy esetleg valaki megpróbálja elvenni tőlem.
Egyre csak közeledtem az üzlet bejáratához és bár szándékosan nem néztem a srácra éreztem ahogyan végig méri a testemet a szemeivel. Amikor megszólalt, elsőre nem is gondoltam volna, hogy nekem címezte a megállapítását, hiszen nem vagyok vak, én is láthatom, hogy alkonyodik, de igazából fogalmam sem volt róla. ~Cicababa.~ ismételtem magamban a szavát és körbenéztem kinek is mondhatta. De nem láttam a közelünkben több nőt ezért csak nekem szólhatott.
-Szia! -köszöntem helyette is ha már így leszólított és igyekeztem összeszedni a gondolataimat ezzel a lélegzet vételnyi szünettel. -Nem is tudom, igazából csak valami élelmet szerettem volna venni. Tényleg ennyire áldozatnak tűnök? És komolyan miért aggódsz te értem nem is ismersz. -teljesen semleges hangnemet használtam mondandóm alatt. Lehet, hogy mégis csak jó látható helyen kéne hordanom a fegyverem, bár még sosem lőttem emberre és lehet meg sem tudnám tenni.
PM
^
Jimmy Latoya
 Posted: Mar 11 2014, 11:25 AM
Quote Post
Profile

Már régen lekopott rólam a felesleges udvariasság máza, de azért persze nem felejtettem el, hiszen az üzletkötésekhez néha elő kellett vennem a jó fiú modoromat, mert nem csak a nyomornegyed feltörekvő bandáival voltam kapcsolatban, hanem jól szituált polgárok is beleestek az ügyfélkörömbe, nem is olyan ritkán, mint ahogy az emberfia gondolná.
Azonban ez most a negyed azon része volt és olyan időpontban, ahol nem gondoltam, hogy sokat kéne vacakolnom az udvarias frázisokkal, főleg mikor csak csupa jószándék vezetett.
Láttam a körbenéző mozdulatát, de csak továbbra is türelmesen mosolyogva stíröltem a csajt és meg mertem volna rá esküdni, hogy nem ide való.
A köszönésére, mikor már végre felvette velem a szemkontaktust, mert rájött, hogy nehéz lesz elkerülni, csak vigyorogva biccentettem.
- Hogy áldozatnak tűnsz-e? Hát eléggé. – bólintottam a kérdésére. – Nő vagy, egyedül vagy és semmilyen fegyver nem látszik nálad. Vagy azért mert védtelennek látnak, egy eltévedt polgárnak, vagy mert azt gondolják beültetéseid vannak, amit jó pénzért el lehet passzolni……Szóval sorolhatnám az okokat, amiért itt bármikor lecsaphatnak rád. Lassan eljön az az időpont, amikor csak azok járnak nyíltan az utcán, akiknek nincs félni valójuk még a bandáktól sem. – intettem körbe az egyre jobban ránk települő szürkeségbe, mert lámpa az nem sok van errefelé. – Nem vagy idevalósi. Hogy keveredtél pont ide? Ha van pénzed, akkor felajánlhatom, hogy kikísérlek innen. – villannak rá a szemeim.

--------------------

user posted image
PM
^
Patricia Stevans
 Posted: Mar 11 2014, 04:08 PM
Quote Post
Profile

~Miért mosolyog egyfolytában ennyire viccesen nézek ki vagy csak ezzel akar megnyerni magának?~
Eléggé rosszul esett, hogy ennyire leírt és egy szerencsétlen törékeny virágszálnak tekintett. A köszönés azonban még mindig luxus, de az is lehet csak én éltem túl sokáig bezárva és megszoktam, hogy Gregnek mindig köszönök, hiszen rajta kívül nem is nagyon tudtam máshoz szólni. Lehet jobban teszem ha én sem viselkedem ennyire udvariasan vele.
-Csak azért mert nő vagyok már védtelenek számítok? Te nem igazán veszel minket egyenrangú félnek ugye? De abban igazad van, hogy fogalmam sincsen róla hol vagyok.
Ha az volt a szándéka, hogy meg ijesszen és igénybe vegyem, a felajánlását akkor sikerült neki. Van abban valami amit mond. Az öltözékem is kilóg innen, nem, hogy még az én kis ártatlan kinézetem.
-Te is egyedül vagy, miért lennék veled nagyobb biztonságban? Te sem festesz valami akcióhősnek.
PM
^
Jimmy Latoya
 Posted: Mar 11 2014, 04:43 PM
Quote Post
Profile

Egyáltalán nem befolyásolt az a tény, hogy egy törékeny virágszálról volt szó, hiszen ha egy hasonló kaliberű srác lett volna róla is ez lett volna a véleményem, csak legfeljebb neki nem ajánlom fel, hogy kikísérem innen még pénzért sem, mert a többieknek is meg kell valamiből élni, és ahogy a kis pipi is megjegyezte, nem én vagyok az aktuális akcióhős, csak épp jó napomat fogta ki és még jól is néz ki. Na meg talán el is van eresztve és már az is megér egy misét, hogy mit keres itt. Hátha van egy jó sztorija, ami felkeltheti az érdeklődésemet, hiszen ilyenek mint ő nem mászkálnak nap, mint nap ezeken az utcákon. Ennek valami van a háttérében.
- Óóóó, dehogy nem veszlek egyenrangú félnek, vagyis vennélek, de erre nem látok jelenleg semmi okot ugyebár. – vonom meg a vállam ismét alaposan végigmérve őt, hátha leesik neki mire gondolok, aztán kimondottan jót mulatok azon megjegyzésén, hogy én is hasonló cipőben járhatok, mint ő.
- Akcióhős? Hát te tényleg nem vagy idevalósi kiscsibe! – rázom meg még mindig vidáman a fejem. – Azok ezt a helyet messzire elkerülnék szerintem. És csak, hogy tudd, én soha nem vagyok egyedül. – komolyodott el kicsit az arcom miközben egy éleset füttyentettem, minek következtében a legkülönfélébb helyekről: szeméthalmok, kukák, romos házfalak mögül bukkantak ki kérdőn felém az arcok, de csak intettem nekik, mire el is tűntek.
- Szóval mennyit ér meg neked, ha biztonságban kijutsz innen? – dőltem neki ismét a falnak lazán. – És, ha van egy jó sztorid, amit el tudsz mondani erről és érdekesnek találom, akár még pénz sem kérek érte. – nézek rá kíváncsian, mit választ.

--------------------

user posted image
PM
^
Patricia Stevans
 Posted: Mar 11 2014, 05:19 PM
Quote Post
Profile

~Na persze, hogy egyenrangúként tekintenél rám ha fizetnék neked, vagy kapnál tőlem valamit, de a tiszteletéért vagy elismeréséért biztosan nem adok semmit.~
Füttyentésére utca gyerekek bukkantak fel majd ahogyan előkerültek el is tűntek.
-Látom tényleg nem vagy egyedül, de komolyan pár gyerekkel védenél meg engem bármitől is?
Talán jobb ha nem az igazat mondom neki magamról, majd csak rögtönzöm valamit.
-Tényleg nem ismerem a helyi dolgokat, Star Valleyban nem kell tartanom az ilyesmiktől. Na meg ott az a sok rendőr azért erre is csak akadnak vagy nem?
~Nem mintha én nagyon szeretnék velük találkozni.~
Komolyan pénzben akarja mérni az életem, szó szerint megzsarol. Legszívesebben lekevernék neki egyet, csak hogy helyre tegyem de ki tudja mit tennének a kölykök utána velem. Na jó talán jobb ha belemegyek vele a játékba.
-Nincsen sok pénzem, és hát te kínálsz egy szolgáltatást neked kéne árat mondanod, én meg eldönthetem, hogy igénybe tudom e venni vagy sem. Vagy esetleg fizethetek másképpen is? - Nyúltam a dekoltázsomhoz hogy kissé lejjebb huzam mintha megigazítanám.
PM
^
Jimmy Latoya
 Posted: Mar 11 2014, 06:45 PM
Quote Post
Profile

Nem igazán megfélemlítésnek szántam részére a srácaimat, hiszen hozzá nem kellettek, csak a kérdésére válaszoltam, hogy én soha nem vagyok egyedül.
- Tudod valahol hallottam egy régi mondást, hogy sok lúd disznót győz, bár egyik állatot sem ismerem, valószínűleg már rég kihaltak, de attól még a lényege megmaradt a dolognak. És egy fegyver ravaszának meghúzásához nem kell felnőttnek lenni. – világosítottam fel, bár végül is pont ez volt a lényege a mi kis bandánknak, senki nem foglalkozott egy csapat kölyökkel, nem vettek minket igazán komolyan addig, míg pofára nem estek.
Mikor elmondja, hogy Star Valleyból jött, elégedetten szusszantok, bár talán elég nyilvánvaló volt, a zsaruk emlegetésére csak megint elvigyorodom.
- Hát itt azért nem nyüzsögnek és ha nem muszáj nem is teszik be ide a lábukat, ha csak nem te vagy valamelyik nagykutya elveszett pici lánya, de akkor már minden bizonnyal hallottuk volna ezt a hírekben.
Az alkudozása először nem tetszik, de aztán felcsillannak a szemeim, amikor eléggé félreérthetetlen mozdulatot tesz, melyeket a szavaival is alátámaszt.
- Már mondtam, hogy egy érdekes történettel is megválthatod a pénzt, mivel én azt tudom úgy forgatni, hogy zsetont csináljak belőle, de a természetbeni fizetés sincs ellenemre. – nyalom meg a számat láthatóan. Még mindig választhatsz: jó kis értékes hírek Jimmy bácsinak, vagy tőlem lezavarhatunk egy menetet a sloziban is. – intek az üzlet felé.

--------------------

user posted image
PM
^
Patricia Stevans
 Posted: Mar 11 2014, 10:35 PM
Quote Post
Profile

Teljesen igaza van a fegyvereknél tök mindegy ki van a ravasz végén ha eltudja sütni, és a tűzerő számít, és a pusztítás amit eltudnak érni. Lehet akár milyen kemény kiképzésű rohamosztag, a golyó mindenkit megállít.
-Rendben, igazad van. Van egy kis magán hadsereged aki fedez téged. És biztosan ki is tudnál juttatni innen épségben ha megfizetném. De mi lenne rá a garancia, hogy állod a szavadat? Mert én fizetek most és teljesen mindegy mivel is teszem azt. Te pedig utána egyszerűen csak fa képnél hagysz és itt maradok kihasználva ugyan abban a galibában.
~Tényleg nagyon későre jár, nem most kéne játszadoznom vele, és megleckéztetnem az arroganciája miatt. Mivel "üzletembernek" tűnik talán tudna nekem segíteni.~
-Még mielőtt válaszolnál. Lenne egy másik kérdésem is. Tegyük fel, hogy nem is szeretnék kijutni innen és nem véletlenül vagyok itt. Hanem keresek valakit. Akkor is tudnál nekem segíteni, hogy megtaláljam?
PM
^
Jimmy Latoya
 Posted: Mar 12 2014, 09:41 AM
Quote Post
Profile

Elégedetten látom, hogy azért elgondolkozik a szavaimon és nem csak a sértett női büszkeség beszél belőle, bár ennek itt nincs sem létjogosultsága, sem túl sok értelme, mikor ilyen jólelkűen felajánlom a védelmemet, amit nem sok embernek tettem eddig, hiszen ez nem az én szakterületem.
Én az információkban vagyok otthon és nem a védelemben, de persze a magam módján én is meg tudom védeni magam, hiszen ha nem tenném, már rég nem lennék életben.
Azonban az egyáltalán nem tetszik, hogy kétségbe vonja a szavahihetőségemet. Jó, hát persze nem ismer még, de akkor is! Vagy megbízik bennem vagy mehet az éjszakába, biztos szerez valami jó napot valakinek.
- Soha nem szoktam megszegni a szavam, nem igazán lenne egészséges. – rántom meg a vállam egy kis sértettséget víve a hangomba, hogy érezze, nem jó felé kanyarodik. – Ha megfizeted az árát, biztonságban kikísérlek a negyedből, ennyi. De most már döntsd el mit akarsz, mert dolgom van. – sürgettem meg kicsit, mert nem szerettem, ha játszanak velem.
Ő volt bajban, ha kell a segítségem, akkor határozza el magát.
Na erre meg kitalálja, hogy nem is akar elmenni innen, sőt, hogy szándékosan kóvályog ezen a környéken! Erre azért már felkúszik a szemöldököm a homlokom tetejére.
- Mi a frász? Most hülyét akarsz csinálni belőlem? – morrantam fel kissé dühösen, de aztán, ahogy felhúztam magam, ugyan olyan gyorsan le is higgadtam, hiszen talán mégis lesz ebből pénz, de abban biztos lehet, hogy ezek után alaposan megkérem az árát. – Ha infó kell, én vagyok a te embered, de ez nincs ingyen. Mi kéne? – nézek rá most már kérdőn.

--------------------

user posted image
PM
^
Patricia Stevans
 Posted: Mar 13 2014, 09:21 PM
Quote Post
Profile

-Dehogy akarok belőled hülyét csinálni. Miért tenném? Csak te akartál mindenáron kivinni innen, de az meg sem fordult a fejedben, hogy nem is akarok kijutni.- mosolyogtam rá bájosan.
~Úgy tűnik nincsen más választásom meg kell bíznom benne, de azért nem árulok el neki mindent.~ Az idő is csak telt ezzel, hogy játszadoztam vele és majdnem megfelejtkeztem miért is barangolom a nyomornegyedben.
-Jó, legyen. Egy bizonyos Mr. Scorze-t keresek. Ismered, eltudsz vinni hozzá?
Most kiderül tényleg olyan jó mint ahogyan állítja és nem derül ki róla, hogy csak egy szájhős.
-Mint mondtam nincs sok pénzem. Ha elviszel hozzá akkor megkaphatod az összes pénzem vagy elmesélem neked miért is keresem őt, esetleg megkaphatsz engem. A fizetséget te választhatod ki. Mivel azt mondtad bízhatok benned én is azt kérem bízz bennem és csak utána fizetek.
Már ha tudok majd utána fizetni, mert ha esetleg rossz passzban találkozom Scorzéval akkor hamar valamelyik kukában köthet majd ki a holttestem.
PM
^
Jimmy Latoya
 Posted: Mar 13 2014, 10:21 PM
Quote Post
Profile

A szép nők engem mindig le tudnak venni a lábamról, főleg, ha ilyen bájosan mosolyognak rám. Ezért aztán egy nagy, látványos sóhajjal csal intek egyet, mert még ráadásul igaza is van.
- Persze, persze! Csak épp hagytad, hogy eljátszadozzam a gondolattal, igaz? De spongyát rá, nem vagyok harag tartó, főleg nem akkor, ha üzlet van kilátásban. – kúszott vissza a vigyor az arcomra, ahogy elnéztem az arcán az érzelmi hullámzásokat.
Sok mindent megtanul az ember az utcán, ha az élete függ tőle.
Aztán, amikor kiböki, hogy kit keres, most rajtam a sor, hogy először felszedjem az állam a flaszterról, aztán mélyen elgondolkozzak, hogy nem lenne-e jobb még most megpattanni, hiszen akkor sem időt, sem más testrészemet nem veszíthetek el.
Ezen még az sem lendít sokat, hogy megválaszthatom, hogy a segítségemért akár még őt is megkaphatom. Ahhoz azonban életben kell maradni, ami Scorze esetében nem mindenkinek adatik meg.
- Huhh! – szólalok meg elsőre. – Igen ismerem és tudom is hol van. – bólintok. – De mivel te nem tudod ki ő, így van egy sanda gyanúm, hogy arról sincs sejtésed, hogy ő nem egy életbiztosítás, ha csak nem sok pénzt akarsz adni neki. Ha kellő okot mondasz rá, akkor elkísérlek, különben nem teszem kockára a fejem.
Így is pengeélen táncolok minden nap, hiszen az ő felségterületén dolgozom, de eddig még szerencsére nem keltettem fel a figyelmét.

--------------------

user posted image
PM
^
Patricia Stevans
 Posted: Mar 13 2014, 10:55 PM
Quote Post
Profile

Egy legyintéssel letudta a kis játékomat vele. Magamban valahol reméltem is , hogy így tesz mert tényleg szükségem volt ha nem is rá de a tudására ige, és ha már így felajánlkozott, hogy segít nekem akkor miért is ne.
Scorze említése számomra nem várt reakciót váltott ki belőle. Azt tudtam, hogy veszélyes figura lehet, de ha ő is megijed meg bepánikol tőle a kis hadseregével a háta mögött, lehet nem tudok eleget erről az emberről.
-Nézd, ha beijedtél megyek én egyedül is csak mond meg merre találom.
Persze, hogy nem akarom, hogy kockáztassa miattam az életét, ha akar segít nekem ha nem nem. Az ő döntése lesz na meg, hogy kell e neki a fizetség.
-Azt sejtettem, hogy nem egy életbiztosítás az ember, de nem ismerem csak hallottam a nevét már kétszer is.
Csak a szemébe szeretnék nézni, fegyvert nyomni a fejéhez és megkérdezni tőle egy bizonyos dolgot, de ezt neked barátocskám nem kell tudnod.
-Nem mondanék többet, ha nagyon érdekel válaszd azt fizetségül és akkor amíg odaérünk elmondhatom.
PM
^

Topic OptionsPages: (3) 1 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll